XRP

Ripple’ın (XRP) 0 Dolara Düşmesi 1 Yıl İçerisinde Mümkün Mü? İddialar Yalan Mı?

XRP hakkında son ayların en büyük iddiası 0 dolara kadar düşeceği yönünde. Peki bu mümkün olabilir mi?

XRP gerçekten bir şekilde 0 doları boylayabilir mi? sorusu son günlerde birçok yatırımcının dilinde. Ülkemizde de birçok yatırımcısını bulunan Ripple şirketinin kripto parası XRP, son iki yılın en düşük seviyelerini görmesi ile beraber yatırımcısını adeta çileden çıkardı.

Zamanında “0,18 dolardan XRP yatırımı yaptım” şeklinde söylemde bulunup erken dönem yatırımcısı olduğunu vurgulayan kimseler fiyatın ciddi şekilde gerilemesinden sonra artık bu tarz söylemlerde bulunamıyor.

Birçok analiste göre ne yazık ki orta veya uzun vadede XRP’nin 0.00 doları görebilmesi mümkün. Kripto para yatırımcıları kripto paralarının değerinin ne kadar süre sonra ne kadar olabileceğini bilemeyecekleri için bugün neler olacağını merak eder konumdalar.

Evet, artık XRP’ye güven son derece azaldı, son derece düşen XRP yatırımcısı sayısına rağmen piyasada olan bitenler hâlâ XRP’yi 0 dolar seviyesine düşüremedi. Peki verilere ve gidişata bakıldığı zaman yakın zamanda XRP’nin sıfırlanması mümkün görünüyor mu?

Yakın Zamanda XRP’nin Sıfırlanması Pek De Mümkün Değil

Ripple şirketi XRP’nin düşüşünü tetikleyen ana aktör olarak görülürken her ay düzenli olarak yaptığı piyasaya XRP pompalaması ile yatırımcıların bir hayli tepkisini çekiyor. Ancak bakıldığı zaman XRP bu satışları kurumlar ile anlaşmak için kendisine fon üretmek adına yapıyor. XRP’nin toplam arzının yarısından fazlasını elinde tutan Ripple şirketi her ay düzenli olarak yaptığı XRP satışları ile toplamda 500 milyon dolardan fazla fon dağıtmış durumda.

Bu fon XRP’yi desteklemek isteyen ve Ripple ile ortaklık kurmak isteyen şirketlere veriliyor. Böylece şirketlerle ortaklık kurulmuş olarak XRP kullanımının arttırılması amaçlanıyor. Ripple bu hamlesi ile son zamanlarda MoneyGram, BitPay ve BRD Wallet gibi 37 farklı büyük kurumla anlaşma sağladı ve bu kurumları RippleNet sistemine dahil etti.

Bakıldığı zaman yatırımcılar devamlı olarak XRP’den zarar ettiği için kötü ve olumsuz yorumlar yaparken, şirketler ve kurumlar veya kripto para borsaları şu an için XRP ve Ripple aleyhine bir tutum sergilemiyor. Bu da XRP’nin yakın zamanda sıfırlanmayacağı anlamını taşıyor.

Ancak unutulmamalı ki bugün bir şirket güdümünde olan ve bu özelliğiyle diğer kripto paralardan ayrılan XRP’nin sahibi olduğu Ripple şirketi ilerleyen günlerde herhangi bir yaptırımla veya olumsuz bir durumla karşılaşırsa işte o zaman XRP için tehlike çanları çalıyor demektir. Zaten XRP’yi eleştirenlerin çoğu bu özelliği ile XRP’den uzak duruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu