BitcoinHaberler

Robert Kiyosaki’den Bitcoin’e “Halkın Parası” Yakıştırması!

"Poor Dad, Rich Dad" kitabının yazarı Kiyosaki, Bitcoin'i “halkın parası” olarak tanımladı.

En çok okunan kitaplar listesinde yer alan “Poor Dad, Rich Dad” (Zengin Baba, Yoksul Baba) kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Twitter’da paylaştığı birkaç tweette Bitcoin’i değerlendirdi ve BTC’yi “halkın parası” olarak tanımladı.

Şu sıralar pandeminin etkisiyle dünya ekonomisi zor günler yaşıyor. Birçok şirket ve iş yeri kepenk kapatırken ABD’de işsizlik maaşı başvuruları rekor seviyelere ulaşmış durumda.

Krizin etkileri arttıkça insanların yeni yatırım araçlarına olan ilgisi her geçen gün artıyor. Kripto para piyasası da virüsün yıkıcı etkilerinden nasibini almakla beraber aslında her gün biraz daha tanınır ve tercih edilir hale geliyor.

FED sınırsız ölçüde para basabileceğini açıklarken birçok merkez bankası da faiz indirimlerine gideceğini açıkladı. Başta ABD olmak üzere birçok ülkede tahviller ve hisse senetleri muğlak bir tutum çiziyor ve ciddi değer kayıpları yaşıyor. Kiyosaki tam da bu noktada FED’in sınırsız para basabileceği haberleriyle değer kaybı yaşayan ABD dolarına karşılık insanların “tanrının parası” diye tanımladığı altına ya da “halkın parası” olarak tanımladığı Bitcoin’e yönelmesi ve dahası bu değerleri biriktirmesi gerektiğini dile getirdi.

Yaptığı açıklamalar sonrası kripto topluluğundan Kiyosaki’ye teşekkür mesajları yağdı. Birçokları söz konusu açıklamaların Bitcoin’in gerçek değerini ortaya koyduğunu ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu