fbpx
Haberler

Robinhood Komisyon Almadan Dijital Para İşlemlerine Başlıyor

Robinhood, menkul değerler ile yapılmakta olan işlemlerine, dijital para birimlerini de ekledi. Mobil uygulama tarafından başlatılan bu yeni hizmet, Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı beş eyalette başlıyor.

Şirket sözcüsü tarafından düzenlenen basın açıklamasında, New Hampshire, Montana, Missouri, Massachusetts ve California eyaletlerinde ikamet etmekte olan kullanıcılarının bu hizmetten yararlanabileceğini açıkladı. Şirket, Crypto platformundan yararlanarak Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) alım satım yapılabilecek. Uygulamaya geçmesi planlanan bu yeni hizmet ile yatırımcılara; Dogecoin, Bitcoin Gold, Monero, Zcash, Ethereum Classic, Ripple, Litecoin, Bitcoin Cash gibi dijital para birimleri de olmak üzere toplam 14 coin’i takip etme olanağı sağlayacak.

Robinhood platformu, bu yeni hizmetle yatırımcılarını kavuşturacağını geçen ay ilk kez açıklamıştı. Bu hizmet ile dijital para birimlerini çok daha geniş bir kitleye ulaştırmayı amaç edindiklerini belirttiler. Sahip oldukları web ve mobil tabanlı uygulamalar ile dijital para birimlerine yatırım yapanların sayısını arttırdıklarını iddia ediyorlar.

Website üzerinden yapılan açıklamada, komisyon ücreti almadan sundukları hizmetin dijital para birimlerini daha ulaşılabilir bir hale getirdiklerini açıkladılar. Robinhood tarafından yapılan açıklama şu şekilde devam ediyor:

’Şirketimizin, üye sayısı 4 milyonu geçti. Yapılan işlemlerin hacmi ise 100 milyar doların üzerindedir. Hisse senedi işlemlerinden elde edilen komisyon tutarları 1 milyar doların üstüne çıktı. Robinhood-Crypto’nun piyasaya çıkmasıyla birlikte, finansal sistemlerin sadece zenginler için olmadığını, bu sistemlerden herkesin yararlanabileceğini gösterdik.’’

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı