BitcoinHaberler

RobinHood Şimdi de Bitcoin (BTC) ve Kripto Para İşlemlerini Kısıtlıyor!

Wallstreet mücadelesi kriptoya sıçradı.

WallStreetBets topluluğu ve ABD’deki bankerler arasındaki “short-long” savaşı sırasında, en çok tartışılan konulardan birisi de Robinhood’un aldığı kararlar oldu.

Reddit kullanıcılarının GameStop ve AMC hisselerini almasını engellemek isteyen borsa, bu hisselerin alım satımını yasaklamış, bazı kullanıcıların rızası olmamasına rağmen bu hisselerdeki açık pozisyonlarını kapatmıştı.

Şirket CEO’su yatırımcıları korumak için böyle kararlar aldıklarını açıklasa da, sosyal medyada büyük bir tepkiyle karşılaştı. Birçok yatırımcı Robinhood hesaplarını sildiğini paylaştı.

CNBC’nin haberine göre, Robinhood şimdi de bazı kripto paraların ticaretini kısıtladı. Platform üzerinden kripto para alımı için oluşturulan anında para yatırma işlemleri askıya alındı. Kullanıcıların sadece hesaplarındaki bakiyeler ile alım satım yapabileceği belirtildi.

CNBC’ye konuyla ilgili açıklama yapan bir Robinhood sözcüsü; ” Olağanüstü piyasa koşulları nedeniyle, kripto için anında satın alma işlemini geçici olarak kapattık. Müşteriler, kripto satın almak için hala yerleşik fonları kullanabilir. Pazar koşullarını izlemeye ve müşterilerimizle iletişim kurmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bir günde %1000 oranında yükselen Doge Coin ve Elon Musk’ın hamlesi sonrası sert yükselen Bitcoin Robinhood’a şalterleri indirtti. Bireysel yatırımcılar ile bankerler arasındaki mücadelede açıkça bankerlerin tarafında saf tutan Robinhood, kripto para işlemlerinde de benzer bir tavır sergiledi.

Robinhood, hisse senedi ve kripto para alım satımlarında komisyon almıyor. Bu nedenle bireysel kullanıcılar tarafından çok rağbet gören platformun milyonlarca kullanıcısı bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu