BitcoinEthereumHaberlerXRP

Rus Borsası Livecoin’de Bitcoin (BTC) 450.000$, Ethereum (ETH) 15.000$, XRP 17$’a Yükseldi.

Livecoin hacklerın kontrolüne geçti.

2020 yılında piyasada, Bitcoin’den sonra en çok konuşulan konu hackerlar desek abartmış olmayız. Fiyatlamalar ve borsa hacimleri arttıkça, Bitcoin ve kripto para borsalarına yönelik saldırılar da artıyor.

Hackerların son hedefi Rus Kripto Para Borsası Livecoin oldu. Borsadan yapılan açıklamada sunucularının kontrolünü kaybettikleri bildirilirken, üyelerine borsayı kullanmayı bırakın çağrısı yapıldı. Yapılan açıklamada;

“Değerli müşterilerimiz, hizmetimizi her anlamda kullanmayı bırakmanızı rica ediyoruz: para yatırmayın, ticaret yapmayın, API kullanmayın. Son birkaç aydır, tahmin ettiğimiz gibi, dikkatlice planlanmış bir saldırı altındayız. Tüm sunucularımızın, arka uçlarımızın ve düğümlerimizin kontrolünü kaybettik. Bu nedenle hizmetimizi zamanında durduramadık. Haber kanallarımız da tehlikeye girdi. Şu anda, ön ucu kısmen kontrol ediyoruz ve bu nedenle bu duyuruyu yapabiliyoruz. Sunucularımızı, düğümlerimizi ve fonlarımızı geri almak için çok mücadele ediyoruz, 7/24 çalışıyoruz. Haberler ve bir sonraki güncelleme önümüzdeki birkaç gün içinde gelecek. Yerel polis yetkilileriyle temas halinde çalışıyoruz. Bu sorunun üstesinden gelmek için gerçekten elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.” denildi.

Günlük işlem hacmi 16 milyon dolar olan borsanın, kripto para borsaları sıralamasında 173. sırada olduğu biliniyor.

23-24 aralık gecesi gerçekleşen olayda, hackerların borsanın döviz kurlarını değiştirmek suretiyle de kazanç sağladıkları ortaya çıktı. Hackerler tarafından 23.000$’dan işlem gören Bitcoin 450.000$’a, Ethereum 15.000$’a, XRP ise 17$’a yükseltildi.

Livecoin’in resmi internet sitesinde hala duran uyarıya göre, borsa hala kontrolü ele geçirmişe benzemiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu