BitcoinHaberlerKripto Para

Rus Halkı Bitcoin (BTC) Ve Kripto Paralar Hakkında Ne Düşünüyor? Anket

VTsIOM, Rus halkının Bitcoin ve kripto paralar hakkında ne düşündüğünü araştırdı.

Rusya’da Merkez bankası kripto paraların tamamen yasaklanmasını isterken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tamamen yasak olmasına sıcak bakmıyor.

İlgili Haber
"Putin Bitcoin ve Kripto Para Yasaklarını Reddediyor!"

Üst düzey yetkililer bile kripto paralar konusunda ortak bir düşünceye sahip değilken Rusya Kamuoyu Araştırma Merkezi (VTsIOM) Rus halkının Bitcoin ve kripto paralar hakkında ne düşündüklerini araştırdı.

Kripto Para Yasağını Destekleyenler ile Karşı Olanlar Eşit!

Yakın tarihte yapılan araştırma sonuçlarına göre, kripto para yasaklarını destekleyenler ile karşı çıkanların sayısı %32’lik oran ile neredeyse eşit iken yasak konusunda çekimser olanların oranının %33 olduğu görüldü.

Yasağa karşı çıkanların yaş grubu dağılımına bakıldığında ise 18-24 yaş arası gençlerin %54’ü yasağa karşı olduklarını belirtirken, 25-34 yaş grubunun ise % 50’si karşı olduğunu belirtti.

45-59 yaşları arasındaki Rus vatandaşlarının %36’sı yasağa olumlu yaklaşırken 60 yaş üstü vatandaşlarda bu oran %53’ü çıkıyor.

Rus Vatandaşlarının Çoğunluğu Bitcoin’i Biliyor!

Rus vatandaşlarına Bitcoin’i bilip bilmedikleri sorulduğunda katılımcıların %17’si Bitcoin’i çok iyi bildiğini söylerken %64’ü Bitcoin hakkında bir şeyler duyduğunu, %19’u ise BTC’den tamamen habersiz olduklarını söyledi.

Ayrıca ankete katılan Rus vatandaşlarının %56’sı Bitcoin’in kötü bir yatırım olduğunu söylerken sadece %22’si BTC’yi iyi bir yatırım olarak gördüğünü söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu