Kripto HaberleriHaberlerRus Oligarklar Kripto Paralar Üzerinden Yaptırımları Delebilir Mi? USDC CEO'su Cevapladı!

Rus Oligarklar Kripto Paralar Üzerinden Yaptırımları Delebilir Mi? USDC CEO’su Cevapladı!

Takip et

Dijital para birimi şirketi Circle’ın CEO’su ve kurucusu Jeremy Allaire Rusya Ukrayna arasındaki gerilimin kripto para sektörüne etkisini değerlendirdi.

Bloomberg’e konuşan Jeremy Allaire, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının hem kripto para yatırımcıları hem de düzenleyiciler için kripto para paradoksunu ortaya çıkardığını söyledi.

İki ülke arasındaki gerilimden kaynaklı piyasada ve kripto para birimlerinde yaşanan durumun internetin ilk günlerine benzediğini belirten ünlü CEO, çatışmalar sırasında insanların internet aracılığıyla fon toplama çalışmaları yapabildiğine işaret etti.

USDC stablecoin’in arkasındaki ödemeler ve finansal altyapı şirketinin kurucu ortağı Jeremy Allaire’ye Rus oligarklarının ülkelerin uyguladığı ekonomik yaptırımlardan kaçmak için USDC kullanıp kullanmadığının takip edilip edilemeyeceği sorulduğunda ünlü CEO’dan şu cevap geldi:

“Borsalarda işaretlenen ‘yüksek riskli’ faaliyetleri izleyebiliyoruz. Zaten yasal olarak da gerekli olduğu için şüpheli faaliyetleri düzenleyicilere bildirebiliriz.

ABD’nin de bilmediği gibi, Rus oligarkları tarafından böyle bir hareket olup olmadığını biz de bilemeyiz. Ancak şimdiye kadar böyle bir durum olmadı.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları