NFT

Rus Sosyal Medya Devi VK, NFT ve Blockchain Desteği Vereceğini Açıkladı!

Rusya'nın en popüler web sitesi VKontakte, yakın zamanda NFT ve Blockchain desteği vereceğini duyurdu.

Rusya’nın en popüler web sitesi VKontakte’nin (VK) direktörü Alexander Tobol, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği söyleşisinde sosyal medya platformunun yakında Blockchain entegrasyonu yapacağı ve NFT desteği getireceğini söyledi.

Şirket buna ek olarak kendi Blockchain’lerini oluşturmayacaklarını, var olan kripto para teknolojilerinin kullanılması için yalnızca bir aracı görevi göreceklerini belirtti.

640 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan platform, Rusya’nın en çok ziyaret edilen web sitesi olarak tanınıyor. Bununla birlikte VKontakte, Facebook’a rakip olan önemli şirketlerden biri olarak sınıflandırılıyor.

Tobol’a göre platform üzerinde içerik üretip NFT elde üreten kullanıcılar, bunu OpenSea gibi çeşitli pazar yerlerinde satışa sunabilecek.

VK Direktörü: “Blockchain ve NFT’ler ile Birlikte Önümüzdeki Yıllarda Pek Çok Şey Değişecek”

Alexander Tobol, NFT’ler ile ilgili şunları söyledi:

“Bu konudaki esas mesele içeriklerin özgün olduğuna dair güven duyulması gerektiğidir. Ancak bu içeriklere kullanıcı numaralarını eklediğinizde artık bu içeriğin sitede ya da küresel çapta özgün olduğundan emin olabilirsiniz, artık telif hakkı sizdedir. Bu durumda telif hakları birçok ülkede geçerli olacak ve dünya NFT ve Blockchain etrafında birleşecek. Bu, sanatçılar için gerçekten de oldukça başarılı bir çözüm. Bence önümüzdeki yıllarda NFT’ler ile birlikte pek çok şey tamamen değişecek.”

Bununla birlikte sosyal medya devi, NFT ve Blockchain desteğinin tam olarak ne zaman hayata geçeceği konusunda, söz konusu gelişmelerin ‘yakında’ olacağı dışında herhangi bir bilgi vermedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu