HaberlerKripto Para

Ruslar Buna Yöneldi: “Bitcoin ile Parayı Çıkar, İstanbul’dan Ev Al”

Yaptırımlar Rusları kripto paralara yöneltti.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından getirilen yaptırımlar sıradan Rusları da zor durumda bıraktı.

Yaptırımlar karşısında bankacılık sisteminin ayakta kalması için çeşitli tedbirler alan Rusya, döviz ve para çekimleri için pek çok kısıtlama getirdi.

Hem batının hem de Rusya’nın yaptırım ve kısıtlamalardan kurtulmak ve varlıklarını güvence altına almak isteyen Ruslar malvarlıklarını yurtdışına çıkararak gayrimenkul almaya başladı.

Bu noktada varlıkların Rusya’dan çıkarılması noktasında kripto para birimlerinin yoğun şekilde kullanıldığını başka bir haberimizde aktarmıştık. 

İstanbul ve Dubai’ye Odaklandılar

Reuters’un haberine göre Ruslar kripto varlıklar aracılığıyla ülke dışına çıkardıkları malvarlıkları ile gayimenkul alımına devam ediyor.

Bu noktada İstanbul ve Dubai Rusların gözbebeği konumunda.

İstanbul’daki Golden Sign emlak şirketinin kurucu ortağı Gül Gül Reuters’a şunları söyledi:

Ruslara her gün yedi ila sekiz daire satıyoruz. Nakit alıyorlar, Türkiye’de banka hesabı açıyorlar ya da altın getiriyorlar.

Bunlar zengin Ruslar ama oligark değiller. Paralarını Türkiye’ye getirmenin yollarını buluyorlar.

Reuters’a konuşan İstanbul’lu emlakçılar Caldaş ve Alex Cihanoğu ise yaptırımların finansal transferleri karmaşık hale getirdiğini ve bazı Rusların gayrimenkul alımlarında kripto para birimlerinden dönüştürülmüş nakit kullandığını söyledi.

“Gördüğümüz işlemlerin çoğunun kriptoda olduğunu söyleyebilirim. Kripto, özellikle şu anda bu pazar için, karşılaştıkları zorluklarda kullanılan kanaldır.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu