BitcoinHaberlerKripto Para

Rusya Bazı Kamu Görevlilerini Bitcoin ve Kripto Paralarını Satması Konusunda Zorluyor!

Rusya bazı kamu görevlilerinin kripto para sahibi olmasını istemiyor.

Bitcoin’e yeni giren bir çok yatırımcı satış dalgalarıyla çok erken karşılaştı. Özellikle Bitcoin’de 40.000$’ın görülmesiyle, akın akın yeni yatırımcının piyasaya girdiğini gözlemledik.

Bu yatırımcıların bir çoğu, yüksek maliyetle aldıkları BTC’leri düşerken ekran karşısında soğuk terler dökmeye başladı. Market yapıcı yeni gelenlere bir nevi hoş geldin partisi düzenledi.

İlgili Haber
Bitcoin'e (BTC) Gökten Yeni Yatırımcı Yağıyor!

Bildiğiniz üzere Rusya, ocak ayında kripto para birimi yasasını kabul etti. Buna göre ülkede Bitcoin yasak değil ancak kamu görevlileri ile ilgili özel hükümler bulunuyor. 10 Aralık’ta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin imzalı bir kararnamede, Rus kamu görevlilerinin sahip oldukları kripto paraları devlete bildirme zorunluluğu olduğu belirtildi.

Bu bildirim için son tarih 30 Haziran. Bu tarihe kadar Rus kamu görevlileri kendilerinin, eşlerinin veya çocuklarının dijital varlıklarının ifşa etmek zorunda.

Bunun yanı sıra Rusya’da yolsuzlukla mücadele kapsamında çıkarılan bazı düzenlemeler, Rus kamu görevlilerinin herhangi bir kripto para birimine sahip olmalarını yasaklıyor. Buna ilişkin Rusya Çalışma ve Sosyal Koruma Bakanlığı 28 Aralık 2020 tarihinde bir genelge yayınladı. Bu genelgede yönetici pozisyonunda bulunan ve Rusya’ya ait şirketlerde çalışan bir çok görevlinin sahip oldukları kripto paraları 1 Nisan tarihine kadar tasfiye etmeleri istendi.

Bu genelgenin kanuni dayanağı olmadığını iddia eden bir çok Rus görevli uygulamanın nasıl şekilleneceğini merak ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu