Haberler

Rusya ile Venezuela Arasındaki Ticarette Petro Kullanılacak

Venezuela dışişleri bakanının yaptığı açıklamaya göre Venezuela, Rusya’dan ithal ettiği otomobil parçaları için ödemeyi Petro ile yapacak.

Dünya üzerindeki en büyük ham petrol rezervi sahibi Venezula, ülkenin milli kripto parası olan Petro’yu petrol rezervi ile destekliyor. Dışişleri bakanı Jose Vielma Mora tarafından yapılan açıklamaya göre:

Rusya ile işbirliği kapsamında ithal ettiğimiz otomotiv, lastik ve akü gibi parçaların alınmasında Petro ile ödeme yapılması gibi konular konuşuldu.

ifadelerini kullandı.

Ayrıca yapılan açıklamada Rusya da Venezuela’dan kahve, çelik, aliminyum ve kakao gibi ürünleri ithal etmek istiyor.

Bilindiği gibi Petro Şubat ayında ICO sürecinden çıkmış ve resmen hayata geçmişti. Bir devlete ait ilk kripto para olma ünvanını taşıyan kripto para ön ödeme sürecinde 700 milyon dolardan fazla para toplamıştı.

Petro, ABD Başkanı Donald Trump’ın ülkesine getirdiği yasak emirleri ve buna bağlı olarak bazı borsalarda listelenmeyeceği haberleri ile iyice sarsılmıştı. Fakat son olarak Rusya ile yapılan bu anlaşma ilerleyen günlerde Petro’nun kullanımının daha yaygın olacağını ve istenilen popilarite noktasına geleceğini gösteriyor.

 

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu