binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerRusya ile Venezuela Arasındaki Ticarette Petro Kullanılacak

Rusya ile Venezuela Arasındaki Ticarette Petro Kullanılacak

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Venezuela dışişleri bakanının yaptığı açıklamaya göre Venezuela, Rusya’dan ithal ettiği otomobil parçaları için ödemeyi Petro ile yapacak.

Dünya üzerindeki en büyük ham petrol rezervi sahibi Venezula, ülkenin milli kripto parası olan Petro’yu petrol rezervi ile destekliyor. Dışişleri bakanı Jose Vielma Mora tarafından yapılan açıklamaya göre:

Rusya ile işbirliği kapsamında ithal ettiğimiz otomotiv, lastik ve akü gibi parçaların alınmasında Petro ile ödeme yapılması gibi konular konuşuldu.

ifadelerini kullandı.

Ayrıca yapılan açıklamada Rusya da Venezuela’dan kahve, çelik, aliminyum ve kakao gibi ürünleri ithal etmek istiyor.

Bilindiği gibi Petro Şubat ayında ICO sürecinden çıkmış ve resmen hayata geçmişti. Bir devlete ait ilk kripto para olma ünvanını taşıyan kripto para ön ödeme sürecinde 700 milyon dolardan fazla para toplamıştı.

Petro, ABD Başkanı Donald Trump’ın ülkesine getirdiği yasak emirleri ve buna bağlı olarak bazı borsalarda listelenmeyeceği haberleri ile iyice sarsılmıştı. Fakat son olarak Rusya ile yapılan bu anlaşma ilerleyen günlerde Petro’nun kullanımının daha yaygın olacağını ve istenilen popilarite noktasına geleceğini gösteriyor.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail