BitcoinHaberlerKripto Para

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı, “Bitcoin’e Yatırım Yapmak Mayın Tarlasında Yürümektir!”

Yatırımcıları kripto varlıklar konusunda uyaran Sergey Shvetsov, Bitcoin'e asla güvenmiyor!

Bitcoin’i teknolojik bir finansal piramite benzeten Rusya Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Sergey Shvetsov, yatırımcıları Bitcoin’e yatırım yapmanın riskleri konusunda uyardı. Shvetsov’a göre Bitcoin gibi varlıklara yatırım yapmak mayın tarlasına girmekle eş değer.

Rusya Merkez Bankasının ilk genel müdür yardımcısı Sergey Shvetsov,

Bitcoin alan bir yatırımcı bir mayın tarlasına girmiştir ve kendisinden başka güvenecek kimsesi yoktur, kimse onu koruyamaz. Rusya Federasyonu tarafından korunmadığınız, paranızın basitçe alınacağı bir yerde yürümeye gerek yok!

şeklinde konuştu ve “teknolojik finansal piramit”in bir örneği olarak nitelendirdiği Bitcoin konusunda Rusya Federasyonu’nun yaşanması olası dolandırıcılıkları önleme noktasında elinden bir şey gelmeyeceğini ifade etti.

Rusya Merkez Bankası Kripto Para Birimlerine Karşı Olumsuz Bir Tutum Sergiliyor

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina ise kripto para birimlerinin son derece değişken yapıda olduklarına parmak bastı ve yatırımcıları “dehşet verici” kayıplara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Hatta kripto varlıklara yatırım yapmanın alternatif varlıklara yönelmekten çok daha tehlikeli olduğunu iddia etti. “Spekülatif kripto paralar kesinlikle en tehlikeli stratejilerdir!” diyen Nabiullina bu tür varlıklara yatırım yapmayı asla önermediğini ifade etti.

Öte yandan bundan bir süre önce ülkenin önde gelen iş adamlarından Oleg Deripaska kripto paralara son derece sıcak baktığını ifade etmiş, Rusya Merkez Bankasını kripto tutumu konusunda eleştirmişti. Ünlü milyarder, Rusya’nın El Salvador’u örnek alarak Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi gerektiğini savunmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
alim

Sizin gibi kan emici lider dedikleri faşistlere güvenmekten iyidir

Anonim

Lan bu heberi kaç oldu yazdığınız gotler,yeter birazda küçük yatırımcının yanında olun ,adiler

Alperen bozkurt

Yalan haberler verip insanlara sattirmanin peşindeler


Başa dön tuşu