HaberlerKripto Para

Rusya Merkez Bankası’ndan Kripto Para Açıklaması: “Acilen….”

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, kripto paralar ile ilgili konuştu.

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, bugün yaptığı açıklamada kripto paralar ile ilgili olumsuz yaklaşımını yineledi.

Kripto paraları her açıklamasında eleştiren Rusya Merkez Bankası başkanı kripto paraların halen finansal tehdit olarak gördüklerinin altını çizdi.

Kripto paraların günden güne gelişmesinin finansal istikrar için tehdit olacağını belirten Elvira Nabiullina, bu konuda Rusya Maliye Bakanlığı ile ilgili görüşmeye devam edeceğini söyledi.

Rus vatandaşlarının kripto para piyasasına her geçen gün daha fazla dahil olduklarını belirten merkez bankası başkanı bu durumun derhal bir karar alınması gerektiğini gösterdiğini ifade etti.

Başkan Elvira Nabiullina, kripto para piyasasına daha az sayıda Rus vatandaşın dahil olmasını istediklerini belirtti.

İlgili Haber
Kremlin: "Ruslar 200 Milyar Dolar Değerinde Kripto Para Tutuyor!"

Rusya’nın Kripto Para Çalışmaları!

Rus yerel haber kaynakları tarafından aktarılan son bilgilere göre Rusya’nın kripto paraları resmen para olarak tanıyabileceği belirtildi.

Glen bilgilere göre Rusya Merkez Bankası ve Rus hükümeti kripto paralar konusunda anlaşmaya vararak bu konuda net kararlar alınacak.

İlgili Haber
SICAK GELİŞME: Rusya, Kripto Paraları "Para" Olarak Tanıyabilir!

Zira Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kripto paralarla ilgili yaptığı açıklamalarda düzenlemeler yapılması halinde kripto paralara karşı olmadığını belirtmişti.

Putin’in sıcak yaklaşımına rağmen Rusya Merkez Bankası ise kripto paralara karşı katı bir duruşunu devam ettirerek, kripto paraların ülkede tamamen yasaklanması gerektiğini söylemişti.

Ancak bu konuda Rusya’da Putin’in desteklediği gibi kripto para işlemlerinde sıkı düzenleme ve denetlemelerin geleceği çalışmalar yapılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu