HaberlerKripto Para

Rusya Seçim Adaylarının Kripto Varlıklarını Açıklamalarını Zorunlu Kılan Yasayı Onayladı

Söz konusu yasa, Putin'in 2020'de imzaladığı bir emre dayanıyor.

Rus parlamentosu seçimlerde aday olacak kişilerin dijital varlıkları hakkında bilgi sunmalarızorunlu kılan yeni bir yasayı kabul etti.

Bir dizi yasada değişiklik yapacak olan bu yeni yasa, cumhurbaşkanı ve meclis adaylarının yanı sıra hükumet yetkilileri için de geçerli olacak.

Seçimlerden Önce Kripto Para Fonlarını İlan Edecekler

Rus parlamentosunun alt meclisi olan Devlet Duması üyeleri tarafından kabul edilen yasada Rusya devlet başkanının seçilmesine ilişkin yasalar, Duma’daki milletvekilleri, federasyon konseyi üyeleri, parlamentonun üst meclisi ve siyasi partilerin kurulmasını yönetenlerle yolsuzlukla mücadele çabaları da dahil olmak üzere çeşitli değişiklikler de yer alıyor.

Finansal bilgileri açıklama yükümlülüğü sadece adaylar için değil, adayların eşleri ve çocukları için de geçerli olacak. Seçimle alakalı olan kişiler on üç yıl içinde kripto para birimleriyle gerçekleştirdikleri – satın alınmalar dahil- her türlü işlemi beyan etmek zorundalar. Ayrıca bu tür işlemler için kullanılan fonların kaynaklarını da belirtmeleri gerekiyor.

Konuyla ilgili hazırlanan rapora göre yeni yasanın, yayınlanmasından 10 gün sonra yürürlüğe gireceği belirtildi. Rusya Merkez Bankası (CBR) ve çok sayıda bakanlık hükumet çalışanlarının gelir beyanları hakkında verdiği bilgileri doğrulamakla görevlendirildi.

2020’de Rusya Devlet Başkanı, hükumet çalışanlarını ve kamu görevi adaylarını ellerindeki kripto varlıkları beyan etmeye zorlayan bir emir imzalamıştı. Moskova’daki federal hükumet de yetkililer arasındaki yolsuzlukla mücadele için yeni bir plan uygulama yoluna gidiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu