Blockchain

Rusya’da Bir Mahkemede Blockchain Test Ediliyor

Rusya'da Blockchain teknolojisi kullanan mahkeme.

Rusya’da bir fikri mülkiyet mahkemesi Blockchain teknolojisini kullanmaya başladı. Ülkede, kripto paraların kullanılmasına pek fazla yakın olmayan hükümet, yargı kurumlarında ise zincir teknolojisi kullanılmasına karışmayarak, yargı kurumlarının gerekli yasalar kapsamında ve yasal kararlar kapsamında kendi sistemlerini kullanabilecek olduklarını, ancak buna Adalet Bakanlığı tarafından onay verilmesi durumunda kullanabilecek olduğunu belirterek, mahkeme ve yargıçları bilgilendiriyor. Rusya, dünyanın birçok ülkesi ile sık sık problemler yaşayan bir ülke olmasından dolayı yargı konusunda aldığı kararlar ve attığı her yeni adım ülkede değil, dünyanın birçok farklı ülkesindeki gözetmenler tarafından kontrol altında tutuluyor.

Blockchain Güvenilir Olmayabilir Mi?

Blockchain teknolojisini deneyen Rusya mahkemesi, bu teknoloji ile telif haklarının nasıl korunabilecek ve nasıl kayıt altında tutulabilecek olduğunu araştırıyor. Blockchain teknolojisi cinayet, gasp, hırsızlık ve diğer kişisel bilgilerin bulunduğu mahkeme ve davalarda ise katiyen kullanılmıyor. Sadece telif hakları konusunda kullanılan Blockchain teknolojisinin ülkede gelecekte güvenilir olduğu kanıtlanması halinde daha büyük mahkemelerde de kullanılabilecek olduğu geleceğe yönelik beklentilerden bir tanesi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu