BitcoinHaberlerKripto Para

Rusya’da Kripto Paraları Kullanalım Çağrısı!

Rusya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanından kripto para önerisi geldi.

Ukrayna’nın işgalinden sonra Rusya, batılı ülkeler tarafından uygulanan ekonomik yaptırımların sonuçları ile mücadele etmeye çalışıyor.

Bu kapsamda Rusya Ticaret ve Sanayi Odası (CCİ) başkanı Sergei Katyrin Rusya Başbakanı Mihail Mişustin’e bir mektup gönderdi.

Rusya Kripto Para Birimlerini Kullanmalı!

Sergei Katyrin mektubunda Rusya hükümetini kripto para birimleri ve CBDC’ler ile sınır ötesi anlaşmalar yapmaya çağırdı.

Katyrin, Rusya başbakanı  Mihail Mişustin’e Afrika ülkeleriyle işbirliğini geliştirmeye yönelik bir dizi öneri de sundu.

Katyrin mektubunda özellikle ülkeler arasında karşılıklı yerleşim ve ödemelerde ulusal para birimlerinin ve kripto para birimlerinin kullanılması gerektiğini savunuyor.

“Rusya Federasyonu’na, Merkez Bankasına ve Maliye Bakanlığı’na, karşılıklı yerleşim ve ödemelerde ulusal para birimlerinin ve kripto para birimlerinin kullanımı konusunda Afrika ülkeleriyle hükümetler arası anlaşmaların yapılmasını sağlamak için talimat vermek uygun görünüyor.

Afrika ülkelerindeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihracat faaliyetlerini desteklemek için özel bir ihracat-ithalat bankasının yanı sıra bir güven fonu kurma konusunu da ele alınmalı.”

Katyrin’in mektubunda son olarak “Afrika’daki ulusal ekonomik çıkarların desteklenmesi, Rusya’nın gelecekteki gelişimi için özel önem taşımaktadır.” dedi.

Türkiye’de olduğu gibi Rusya’da da Bitcoin ve kripto para birimlerinin ödeme aracı olarak kullanılması yasak olsa da Rusya hükümeti kripto para birimlerine yasal bir çerçeve oluşturmak için regülasyon çalışmalarına devam ediyor.
Rusya devlet başkanı Vladimir Putin de dahil olmak üzere hükümet yetkilileri kripto para birimlerinin yasaklanmaması gerektiğini düşünürken Rusya Merkez Bankası tamamen yasaklanması gerektiğini savunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu