HaberlerKripto Para

Rusya’dan Yeni Kripto Para Açıklaması! Beklenen Haber Gelecek Mi?

Rusya kripto para birimlerini uluslararası ödemelerde kullanılmasına izin vermeyi düşünüyor.

Rus Interfax haber ajansı kısa süre önce Rusya ve kripto paralarla ilgili önemli bir gelişmeyi aktardı.

Bir hükümet yetkilisinin açıklamalarına dayandırılan haberde Rusya’nın kripto para birimlerini uluslararası ödemelerde kullanılmasına izin vermeyi düşündüğü ifade edildi.

Maliye Bakanlığı’nın mali politika departmanı başkanı Ivan Chebeskov yaptığı açıklamada “Uluslararası ödemeler için işlemlerde dijital para birimlerini kullanma fikri aktif olarak tartışılıyor.” dedi.

Chebeskov ‘a göre uluslararası ticarette kripto paraların kullanımına izin verilmesi, Rusya’yı saran batı yaptırımlarından kurtulmayı kolaylaştıracak.

Bir başka Rus haber ajansı Vedomosti bugün yayınladığı bir haberde “Maliye Bakanlığı uluslararası ödemelerle ilgili son teklifini bir yasa taslağına eklemeyi tartışıyor.” dedi.

Rusya Merkez Bankası’nın kripto paraları yasaklayalım çağrısının ardından başlayan tartışmalar, Ukrayna savaşı ile farklı bir boyuta evrildi.

Merkez Bankası ve Maliye Bakanlığı arasında kripto paralar konusunda hala net bir uzlaşı sağlanamamış olsa da, Putin’in kripto paraların yasaklanmasına karşı duruşu Maliye Bakanlığı’nın elini kuvvetlendirdi.

ABD’nin Rusya’ya yönelik ekonomik yaptırımları, Rusya’yı kripto para kullanımına yönlendirecek mi hep birlikte göreceğiz. Gelen son haberler bu konuda son kararın yakın bir tarihte verilebileceğinin işareti olarak değerlendiriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu