Kripto ParaKripto Para Madenciliği

Rusya’dan Yeni Kripto Para Yasası Hamlesi! Yatırımcılar Sınava Tabi Tutulacak! İşte Detaylar

Rusya, kripto para ve Bitcoin yatırımcılarını yakından ilgilendiren yeni bir yasa tasarısı üzerinde çalıştığını açıkladı.

Rusya’nın hayata geçirmek istediği yeni yasa ile birlikte, kripto para yatırımcılarının belirli bir limitin üzerinde satın alım yapmaları için bir sınavı geçmeleri gerekecek.

Buna ek olarak yetkililer, kripto para madenciliğini denetleyerek evinde ucuz enerji kullanarak Bitcoin madenciliği yapmanın önünü kesecek.

Yeni Yasa ile Birlikte Kripto Para Endüstrisine Katı Kurallar Geliyor

Rus yetkililer, kripto sektöründeki yasal boşlukları doldurmak için bir tasarı üzerinde çalışıyor.

Tasarı ile birlikte, yıllık olarak toplam 600.000 Rublenin (7.700 dolar) üstünde yatırım yapmak isteyen kripto para yatırımcılarının özel bir sınavı geçmesi gerekecek.

Yasanın mimarlarından biri olan Parlamento Güvenlik ve Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Başkan Yardımcısı Andrey Lugovoy, yerel gazeteye verdiği demecinde, yeni yasa ile birlikte sektörün daha sıkı bir şekilde denetime tabii tutulacağını belirtti.

Lugovoy’a göre söz konusu tasarı, Rusya Devlet Duması’na bahar oturumunda ulaşacak.

Bunu öncesinde ise yasa tasarısı, ilgili bakanlıklar, kolluk kuvvetleri ve piyasa temsilcileri ile görüşülecek.

Herhangi bir değişiklik yapılması gerektiğinde, Duma üyeleri ve Rusya Merkez Bankası da dahil olmak üzere devlet kurumlarının temsilcilerinden oluşan bir çalışma grubu, değişikliği onaylayacak.

Ülkenin para otoritesi olan Rusya Merkez Bankası, kısa bir süre önce kripto paralar ile ilgili diğer ülke yetkilileri ile anlaşmazlığa düşmüştü.

Merkez bankasının kripto sektörü için istediği tam kapsamlı yasak, Moskova’daki yöneticiler tarafından destek bulmamıştı.

İlgili Haber
Rusya Merkez Bankası: "Kripto Paralar Yasaklansın!" İşte Detaylar!

Yeni Yasa İle Birlikte Kripto Para Madenciliği ve Borsaları Düzenlenecek

Andrey Lugovoy, yeni tasa ile birlikte ülkedeki kripto para madenciliği için de düzenlemeler yapılacağını açıkladı.

Çin’deki Bitcoin madenciliği yasağının ardından madencilerin yeni duraklarından biri Rusya olmuştu.

Ülkede madencilik şirketlerinin yanı sıra, enerji zengini bölgelerde yaşayan sıradan insanlar da ucuz elektrik imkanı sayesinde evlerinde Bitcoin madenciliği yapmaya başlamışlardı.

Bu tür madenciler için ucuz elektrik yerine işletmelere uygulanan elektrik ücreti tarifesinin uygulanmasını talep eden Lugovoy, ev içi madencilik etkinliklerinin durdurulacağını açıkladı.

Aralık ayı sonunda ülkenin federal hükümeti, yerel yönetimlerin belirli bir elektrik tüketim düzeyini aşan vatandaşlar için elektrik ücretini yükseltmesini mümkün kılmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu