BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Rusya’nın Devlet Enerji Şirketi Gazprom, Bitcoin Madenciliği Yapmak İçin Harekete Geçti!

Rusya'nın devlet destekli enerji şirketi Gazprom, Bitcoin madenciliği işine girmek için yeni bir girişim başlattı.

Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nda Perşembe günü imzalanan mutabakata göre, Rusya’nın Gazpromneft ve ABD tarafından yaptırım uygulanan Bitcoin (BTC) madenciliği hosting şirketi BitRiver, Rusya’nın petrol sahalarında kripto madenciliği tesisleri inşa etmeyi planlıyor.

Ulaşımın Zor Olduğu Bölgelerdeki Atık Petrol Ürünleri Bitcoin Madenciliğinde Kullanılacak

Yapılan açıklamaya göre Gazpromneft, BitRiver tarafından kurulacak veri merkezlerine enerji sağlayacak. Açıklamada, bunların ya ulaşım altyapısının kurulmadığı yeni petrol sahalarında ya da ulaşımın çok pahalı olduğu uzak sahalarda olacağı belirtildi.

Atık gaz madenciliği, petrol üreticilerinin aksi takdirde boşa gidecek olan metan gazından faydalanmalarını sağladığı için geçtiğimiz yıl giderek artan bir popülerlik kazandı.

ExxonMobil’in bazı petrol sahaları için bu yöntemi araştırdığı ve Orta Doğu petrol üreticileri Abu Dhabi ve Umman’ın, atık gazı güç kaynağı olarak kullanmanın öncülerinden biri olan Crusoe Energy şirketinden hisse satın aldıkları bildirilmişti.

İlgili Haber
ABD'nin Yaptırım Uyguladığı Rus Bitcoin (BTC) Madenciliği Şirketinden Açıklama Geldi!

ABD Bitriver’a Yaptırım Uygulamıştı

20 Nisan’da BitRiver, Rusya’nın “doğal kaynaklarından para kazanmasına” yardımcı olduğu için ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi’nin (OFAC) özel olarak tespit edilmiş kurumlar listesine eklenmişti. Şirket bu tedbirleri haksız ve rekabet karşıtı olarak nitelendirmiş ve ABD hükümetine dava açmayı planladığını açıklamıştı.

BitRiver kurucusu ve CEO’su Igor Runets, yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Önümüzdeki iki yıl içerisinde BitRiver, 2 gigawatt enerjiye kadar bir kapasiteye sahip olacak kendi merkezinde madencilik operasyonları yapmayı planlıyor. Atık petrol gazından elde edilecek enerji sayesinde yüksek ve stabil bir enerji tüketimi mümkün olacak.”

BitRiver, 300 megawatt’ın üzerinde kapasiteli veri merkezlerini yöneten yerel iştiraki ile Rusya’nın en büyük madencilik firmalarından biri olarak tanınıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu