Kripto HaberleriHaberlerRusya'ya Uygulanan Yaptırımlar Bu Ülkedeki Kripto Para Düzenlemelerini de Etkiledi!

Rusya’ya Uygulanan Yaptırımlar Bu Ülkedeki Kripto Para Düzenlemelerini de Etkiledi!

Takip et

İngiltere hükümetinin hazırladığı Ekonomik Suç ve Kurumsal Şeffaflık yasa tasarısı, yasa koyucuların Rusya’ya yaptırım uygulamasına yardımcı olan daha önceki bir yasanın üzerine inşa edilecek ve kripto paraları da kapsayacak.

İngiltere Kripto Paralara El Koyma, Dondurma ve Kurtarma Yasası Çıkardı

İngiltere hükümeti Perşembe günü yaptığı açıklamada, kolluk kuvvetlerinin kara para aklama, uyuşturucu ve siber suçlar gibi suç faaliyetlerinde kullanıldığında kripto paralara el koymasını, dondurmasını ve kurtarmasını kolaylaştırmak için bir yasa tasarısı sundu.

İlk olarak Mayıs ayında söz verilen 250 sayfalık Ekonomik Suç ve Kurumsal Şeffaflık tasarısı, İçişleri Bakanlığı, Ticaret, Enerji ve Endüstriyel Strateji Bakanlığı, Mali Dolandırıcılık Ofisi ve Hazine tarafından tanıtıldı ve kriptodan daha fazlasını kapsıyor.

Bugün Avam Kamarasında ilk görüşmesi yapılan tasarının ikinci görüşmesinin 13 Ekim’de yapılması planlanıyor.

BBC’nin haberine göre Londra Polisi, Haziran ayındaki 114 milyon poundluk vurgundan sonra geçen yılın Temmuz ayında uluslararası kara para aklamayla bağlantılı 180 milyon İngiliz poundu (200 milyon dolar) tutarında Bitcoin ve kripto para ele geçirdi.

İlgili Haber
Binance CEO'su CZ, ABD'deki Bitcoin ve Kripto Düzenlemeleri Hakkında Konuştu

Yeni tasarının, Rusya’ya karşı yaptırımlar uygulanmasına ve ülkedeki ilgili varlıkların dondurulmasına yardımcı olan daha önceki Ekonomik Suç Yasası üzerine inşa edilmesi planlanıyor.

Kanun koyucular, bazı Rusların Ukrayna’nın işgalinin ardından uygulanan yaptırımlardan kaçınmak için kriptoları kullanmalarından endişe duyuyorlar.

Bu ayın başlarında Hazine, kripto borsalarının ve cüzdan sağlayıcılarının şüpheli yaptırım ihlallerini bildirmeleri için diğer ülkelerin örneğini izleyerek kılavuzu güncelledi.

ABD ve Avrupa Birliği de yaptırım kurallarının kripto sektörünü de kapsadığını açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları