Kripto HaberleriBorsaSam Bankman-Fried'in En Yakınındaki Üst Düzey FTX Yöneticisi Suçunu Kabul Edecek

Sam Bankman-Fried’in En Yakınındaki Üst Düzey FTX Yöneticisi Suçunu Kabul Edecek

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Batan kripto para borsası FTX’te yıllarca süren dolandırıcılık iddiasındaki rolü nedeniyle Sam Bankman-Fried’in yakın çevresinin eski bir üyesi daha ABD’deki cezai suçlamaları kabul etmeyi planlıyor.

Konuya yakın kişilere göre Nishad Singh, kendisine karşı dolandırıcılık suçlamalarında bulunmaya hazırlanan Manhattan savcılarıyla bir anlaşma yapmaya çalışıyor.

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried İçin Çember Daralıyor

Yetkililerle işbirliğini de içerebilecek böyle bir anlaşma, sekiz maddelik bir iddianameye karşı suçsuz olduğunu kabul eden ve yargılanmayı bekleyen Bankman-Fried’ı daha da yalnızlaştıracaktır. Singh ile yapılan anlaşmanın hala sonuçlandırılması gerekiyor.

Bankman-Fried’in diğer iki eski üst düzey ortağı Gary Wang ve Caroline Ellison geçen yıl FTX ve Alameda Research’teki görevleriyle ilgili suçlamaları kabul ettiler ve savcılarla birlikte çalışıyorlar.

İlgili Haber
FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried'in 250 Milyon Dolarlık Kefaleti İçin İmza Atan İki Kişinin Kimliği Belli Oldu!

ABD’nin en üst düzey piyasa düzenleyicileri olan Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) da Singh’e iddia edilen düzendeki rolü nedeniyle dava açmayı planladığını söyleyen ve adının açıklanmasını istemeyen bir kişi, gelişmelerin henüz kamuoyuna duyurulmadığını söyledi.

Singh, şirketin mühendislik müdürü olarak FTX’in günlük operasyonlarında önemli bir rol oynuyordu. Ayrıca Bankman-Fried ile yakın bir kişisel ilişkisi vardı ve Bahamalar’daki bir çatı katında onunla birlikte yaşıyordu. Singh, iki yıl sonra Wang ve Bankman-Fried ile birlikte FTX’i kurmadan önce 2017’de Alameda da işe alındı.

Singh, borsanın üzerine inşa edildiği yazılımın yazılmasına yardımcı oldu ve 2020’de FTX US’in piyasaya sürülmesine katkıda bulundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları