Kripto Para

Samsung Galaxy S10’un Kripto Cüzdanı 3 Ülkede Kullanılabilir

S10 modellerinde kripto para cüzdanının 3 ülkede aktif olduğu, 147 ülkede ise aktif olmadığı ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S10, Galaxy S10e, Galaxy S10+ modelini bir süre önce tanıtmasının ardından cihazlar Türkiye’de satışa sunuldu. Kripto para cüzdanına sahip olduğu isteyenlerin kripto para cüzdanını kullanabilecek olduklarını açıklayan Samsung, gelen haberler ışığında görünüşe göre bazı ülkelerde bu özelliğin kullanılmasına izin vermeyecek. Samsung Galaxy S10, Galaxy S10e, Galaxy S10+ modellerinde bulunan bu özelliğin sadece 3 ülkede henüz kullanılabilir olduğu, diğer 150’ye yakın ülkede ise kullanılamaz olduğu açıklandı.

Samsung Galaxy S10, Galaxy S10e, Galaxy S10+ modellerinde bu özelliğin kullanılması için çalışmalara devam edecek olsa da ilk satışta sadece bu özelliğinden dolayı bu modele yüzlerce dolar vererek satın almış olan kişiler var. 3 ülkede sunulmasının bir ‘saçmalık’ olduğunu düşünen kullanıcılar, önceden bunun açıklanması gerektiği ve diğer ülkelere ne zaman kripto para cüzdanı özelliğinin açılacak olduğunu merak ediyor.

Cihaz üzerinde root ve benzer müdahale ederek kripto para cüzdanına erişmek asla mümkün değil. Ancak yapılacak bazı çalışmalardan hemen sonra bu cüzdanı diğer ülkelerde kullanmak mümkün olabilse de güvenliğini riske atacak olduğundan kullanılması önerilmiyor. Kripto para cüzdanı özelliğinin Samsung tarafından açılmadığı sürece erişim olmadığı ve erişim olsa da güvenilir olmayacak olduğundan dolayı Güney Koreli teknoloji devinin bu özellik konusunda daha hızlı adım atması isteniyor.

Samsung: 3 ülkede kullanılabilir, üzerinde çalışıyoruz

Samsung’a Twitter’dan soru soran Avustralyalı bir Samsung Galaxy S10, Galaxy S10e, Galaxy S10+ modeli kullanıcısı, cihazında kripto para cüzdanını bulamadığını ve bu özelliği kullanmak istediğini sordu. Ancak gelen yanıt pek beklenen ”böyle yapın açılacak” yanıtı yerine çok daha farklı oldu.

Samsung Avustralya ekibi, bu özelliğin sadece 3 ülkede kullanıldığını, bu 3 ülkenin ABD, Güney Kore ve Kanada olarak kullanıma sunulduğunu açıkladı. Gelecekte bazı güncellemeler yapacak olduklarını ve kullanıcılarını kamuoyu aracılığıyla bilgilendireceklerini açıklayan Samsung ekibinin bu açıklaması tepkilere sebep oldu.

3 ülkede kullanılabilir olması nedeni ile cihaza diğer ülkelerde sahip olan kullanıcıların özellikten ne kadar sürede faydalanacak oldukları, bununla ilgili resmi bir tarih verilmesi gerektiğini belirten Samsung Galaxy S10, Galaxy S10e, Galaxy S10+ kullanıcıları, cihazı satın alırken bunun kendilerine söylenmediğini ve uzun süre boyunca beklemek istediklerini belirtti.

Samsung S10 modeline sahibim. Bu modelde kripto para cüzdanı özelliği olduğu belirtildi. Yaşadığım ve bulunduğum ülkede kripto para cüzdanını bir süre sonra kullanabileceksem bununla ilgili net tarih verilmesi lazım. Aksi durumda cihazı iade etmek zorunda kalabilirim. – Sosyal paylaşım.

Kripto para cüzdanı normal kullanıcılar için önemsiz, hatta gereksiz olabilir. Kripto paralara sahip olan yatırımcılar için ise bulunmaz bir özellik olmasa da kullanılmak istenen özellik olarak cihazda yer alıyor. Cihazın bu özelliğinin belirtilerek satışa sunulması ve dünyada ilk olması nedeni ile yatırımcılar ilk olarak bu özelliği kendilerinin test etmek istediklerini ve diğer 3 ülkede sunulmasının kendi ülkelerine yapılmış olan bir haksızlık olduğunu düşünüyor.

Cihazın satışa sunulduğu günden itibaren bazı ülkelerde sürekli olarak stok sorunu yaşadığı bilinse de cihazın fiyatının düşecek olduğunu bekleyen kullanıcılar, cihazla ilgili sorunların yavaş yavaş ortaya çıkması (ekrandan parmak izi okumanın çok hızlı olmaması, ekranın gerçek renklere yakın olması, kamerasının karıncalı çekmesi sorunları) nedeni ile cihaza olan hayranlıklarını sürekli olarak azaldığını belirtiyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu