Ethereum

Şant Manukyan, Ethereum’un (ETH) Yeni Adımını Yorumladı

Manukyan, Ethereum'un yeni güncellemesinin güven verdiğini düşünüyor.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), uzun süreden beri beklenen bir güncellemeyi hayata geçirdi.

İlgili Haber
Ethereum'un Önemli Güncellemesinden Sonra Vitalik Buterin'den İlk Açıklama!

Ethereum 2.0 öncesinde özellikle EIP-1559’un içerisinde bulunması nedeniyle önem kazanan London hard forku, hiçbir sorun olmadan gerçekleştirildi.

London hard forkunun en can alıcı noktası olan EIP-1559 ise şimdiden 10 milyon doların üzerinde değere sahip ETH yaktı ve yakmaya da devam ediyor. Bu da ETH’ye enflasyon konusunda avantaj sağlıyor.

ETH Yakılmaya Başlandı

Bu kadar çok ETH yakılmasının temel sebebi ise henüz ağda gas iyileştirmesinin yapılmaması olarak biliniyor. İlerleyen tarihlerde yakılan ETH miktarının azalacağı bilinmekte.

Türkiye’nin başarılı ekonomistlerinden Şant Manukyan ise bu konuda kendi görüşlerini tweet dizisi şeklinde açıkladı.

Manukyan, konu hakkında yaptığı açıklamada ilk olarak yakılan ETH’lerin miktarının kontrol edilebileceği iki site paylaştı.

Bunun deflasyonist olması için yakılan ETH miktarının üretilen ETH miktarından fazla olması gerektiğini belirten Manukyan, bu duruma bağlı olarak def veya dezenflasyonist bir şekilde ilerlenebileceğinin altını çizdi.

Manukyan’ın bu ifadesi aslında durumun değişim gösterebileceğine işaret ediyor. Ünlü isim, ikinci bir nokta olarak da EIP-1559’un yanı sıra başka EIP’lerin de hayata geçirildiğini ve bunların önemli olduğunu belirtti.

Ekonomist, özet olarak ise bu adımın başarılı olduğunu ve genel geliştirme konusunda güven verdiğinin ifade etti. ETH de bu güven sayesinde yeniden 2.800 dolar bandına tırmandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu