Bitcoin

Şantaj, Dolandırıcılık, Siber Zorbalıkta İlk Akla Gelen: Bitcoin

Siber saldırıların giderek arttığı, her gün yeni tehditlerin fokurdadığı internette gün içerisinde milyonlarca dolarlık saldırı yapılıyor.

İnternet her geçen gün daha fazla bilgi ile doluyor. Bu bilgilerin bazıları kötü niyetli insanlar tarafından kullanılırken, bazı internet siteleri ise gün içerisinde binlerce dolar para kazanıyor. Türkiye’den ve dünyadan çok fazla sayıda internet sitesi siber saldırılara maruz kalırken saldırganlar Bitcoin’i ilk ödeme yöntemi olarak görüyorlar ve artık eskisi gibi ‘banka hesabı’ veya dijital hesaplardan para kabul etmiyorlar.

Siber zorbalık ve şantaj başta olmak üzere çok sayıda kişi internet üzerinden gerek özel görüntülerinin ortaya çıkmasını engellemek, gerek ise özel bilgilerinin ifşa edilmesinin önüne geçebilmek için bu tehditlere boyun eğmek zorunda kalabiliyor.

Bazen bu durum web sitelerini etkiliyor, bazen ise dolandırıcılık olaylarında ilk olarak her zaman Bitcoin akla geliyor.

Bitcoin suçlu değil!

Bu içerikte de bazı Bitcoin karşıtları Bitcoin’i tehdit olarak görüyor olabilirler. Ancak Bitcoin öncesinde nasıl ki siber saldırganlar kendilerine bir şekilde çözüm buluyorlardı ise bu Bitcoin’in kötü olduğunu veya herkesin kötü kullandığı anlamına gelmiyor.

Bitcoin’in adının bu tür olaylarda ilk sırada akla gelmesinin ardında bazı kimselerin Bitcoin karşıtlığı yatıyor…

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu