coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSantiment Bitcoin ve Bu Beş Altcoine Dikkat Çekti: "2023'te Yatırımcı Sayıları Önemli...

Santiment Bitcoin ve Bu Beş Altcoine Dikkat Çekti: “2023’te Yatırımcı Sayıları Önemli Ölçüde Arttı!”

Ünlü kripto para platformu Santiment, 2023 yılında en çok ağ büyümesi yaşayan altcoinleri paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2024 yılının odak noktalarından biri olan spot Bitcoin ETF’lerinde onay beklenirken ünlü kripto para platformu Santiment, 2023 yılında en çok ağ büyümesi yaşayan altcoinleri paylaştı.

Ağ büyüme listesinde Bitcoin ilk sırada yer alırken, BTC’yi Ethereum (ETH), XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Chainlink (LINK) takip etti.

Buna göre Santiment, bazı kripto ağlarının 2024’ün ilk haftasında da önemli bir büyüme kaydettiğini belirterek, sıfırdan fazla tokene sahip cüzdanların sayısı arttığını da ekledi.

Santiment verilerine göre, BTC ve ETH‘nin sırasıyla toplam 52,6 milyon ve 112,1 milyon sahibi var iken XRP’nin 4,9 milyon; ADA’nın 4,5 milyon; DOGE’nin 5,7 milyon ve LINK’in 711 bin sahibi bulunuyor.

Ayrıca verilere göre ETH son bir yılda %54 ağ büyümesi ile ile ilk sırada yer alırken %38’lik ağ büyümesi ile ADA ikinci sırada yer aldı.

BTC %32’lik büyüme ile üçüncü sırada, %26 ile XRP dördüncü sırada, %22 ile DOGE beşinci sırada, %11 büyüme ile LINK son sırada yer aldı.

Bu noktada analistler Bitcoin, Ethereum ve Cardano yatırımcı sayısında gözlemlenen artışın 2023 yılında yaşanan fiyat artışlarıyla uyumlu olduğunu belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail