coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSatış Baskısı Azalırken Kurumsal Yatırımcılar Tekrardan Bitcoin'e Yöneldi Ancak Altcoinlerde Seçici Davranıyor!...

Satış Baskısı Azalırken Kurumsal Yatırımcılar Tekrardan Bitcoin’e Yöneldi Ancak Altcoinlerde Seçici Davranıyor! İlgi Hangi Altcoinde Yoğunlaştı?

Coinshares geçtiğimiz hafta kripto para yatırım ürünlerine 708 milyon dolarlık giriş olduğunu söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin bir süredir 42.000-43.000 dolar seviyelerinde konsolide olurken yatırımcılar artık BTC’den yükseliş bekliyor.

Bu noktada haftalık kripto para raporunu yayınlayan Coinshares geçtiğimiz hafta 708 milyon dolarlık giriş olduğunu söyledi.

“Kripto para yatırım ürünleri geçtiğimiz hafta toplam 708 milyon dolara ulaşan büyük bir giriş gördü ve yılbaşından bugüne girişler 1,6 milyar dolara ulaştı.”

Kripto fonlarına bireysel olarak bakıldığında fon girişlerinin çoğunluğunun Bitcoin’de olduğu görüldü.

BTC, geçtiğimiz hafta 702 milyon dolarlık giriş yaşarken en büyük altcoin Ethereum‘da (ETH) 6,4 milyon dolarlık çıkış görüldü.

BTC’nin düşüşüne endekslenen Bitcoin Short fonunda da ise 5,3 milyon dolarlık çıkış olduğu görüldü.

Diğer altcoinlere baktığımızda Solana (SOL) 13,4 milyon dolar, XRP 0,1 milyon dolar, Cardano (ADA) 0,6 milyon dolar giriş yaşadı.

“Bitcoin geçen hafta toplam 702 milyon dolar tutarında giriş gördü ve bu rakam tüm akışların %99’unu oluşturdu.

Short-bitcoin, negatif fiyat momentumunun tersine dönmesiyle aynı zamana denk gelen, toplamda 5,3 milyon dolar tutarında küçük bir çıkış gördü.

Solana, geçen hafta sırasıyla 6,4 milyon dolar ve 1,3 milyon dolar çıkış gören Ethereum ve Avalanche’ı geride bırakarak 13 milyon dolar tutarında giriş gördü.”

Bölgesel fon giriş-çıkışlarına bakıldığında ise 720 milyon dolarlık giriş ile ABD’nin ilk sırada yer aldığı görüldü.

ABD’den sonra 20,9 milyon dolar ile İsviçre ikinci sırada yer alırken; üçüncü sırada 3,5 milyon dolar ile Almanya yer aldı.

Bu girişler karşısında Kanada 31,3 milyon dolar, İsveç 8,2 milyon dolar çıkış yaşadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail