binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSatoshi Nakamoto Olduğunu İddia Eden İsimden Bu Coine Ağır Sözler: "Ölü Bir...

Satoshi Nakamoto Olduğunu İddia Eden İsimden Bu Coine Ağır Sözler: “Ölü Bir Coin”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kendisinin Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright, yaptığı son açıklamalarında dünyanın en büyük stablecoini Tether’a (USDT) ağır eleştirilerde bulundu.

Wright, Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ederek açtığı davayı birkaç önce kaybetmişti.

Satoshi Nakamoto Olduğunu İddia Eden Craig Wright, Tether’a Suçlamalarda Bulundu

Twitter üzerinden açıklama yapan Wright, Tether’ın iflas durumunda olduğunu iddia etti ve bu coinin halihazırda bir ölü coin olduğunu savundu.

Wright’ın açıklaması oldukça tartışmalı ve kripto para topluluğundaki pek çok kişi tarafından şüpheyle karşılandı. Tether geçmişte rezervleri ve şeffaflığıyla ilgili endişeler nedeniyle eleştirilere maruz kalmış olsa da, piyasa değerine göre en büyük stablecoin’lerden biri olmaya devam ediyor ve kripto para ekosisteminde yaygın olarak kullanılıyor.

İlgili Haber  Seçkin Bitcoin Analisti, BTC Fiyatında Takip Edilmesi Gereken İki Seviyeyi Açıkladı!

Bununla birlikte Tether CTO’su Paolo Ardoino Wright’ın iddiasına yanıt olarak bir Tweet yayınladı.

Paolo Ardoino’nun Craig Wright’ın açıklamasına verdiği yanıt muhtemelen alaycı bir tonda ve Wright’ın görüşünü ciddiye almadığını gösteriyor. Ardoino’nun yanıtı, Wright’ın Tether’in mali sıkıntı içinde olduğu iddiasına yönelik bir küçümseme hissi uyandırmayı amaçlıyor gibi görünüyor.

Craig Wright’ın Satoshi Nakamoto olduğuna dair iddialar genel olarak kripto para dünyasında kabul görmüyor. Ayrıca Wright 2018 senesinde ortaya çıkarılan bir BTC klonu olan Bitcoin SV’nin (BSV) de ana geliştiricilerinden biriydi ve halen bu coinin arkasındaki isim olarak biliniyor.

Bitcoin SV, yine bir BTC hard fork’u olan Bitcoin Cash’in bir hard fork’u olarak ortaya çıkmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail