binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSatoshi Nakamoto'nun Bitcoin'i Oluşturmadan 4 Ay Önceki E-Postaları Ortaya Çıktı: İlk Kez...

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i Oluşturmadan 4 Ay Önceki E-Postaları Ortaya Çıktı: İlk Kez Görülüyor

Satoshi Nakamoto ile Bitcoin'in arkasındaki teknolojinin kurucusu olan Adam Back arasındaki yazışmalar ortaya çıktı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’in anonim kurucusu Satoshi Nakamoto ile ünlü bir kriptograf olan Adam Back arasındaki e-posta geçmişi bugün şaşırtıcı bir şekilde mahkeme kayıtlarına girdi. Back’in kendisi tarafından sağlanan bu e-postalar, devam eden CSW davasındaki mahkeme kayıtlarının bir parçasıydı.

CSW davası, Avustralyalı bir bilgisayar mühendisi ve işadamı olan Craig Steven Wright ile ilgili bir davayı ifade ediyor. Wright kamuoyuna Bitcoin’i oluşturan ekibin ana parçası ve Satoshi Nakamoto takma adının arkasındaki kimlik olduğunu iddia etmişti. Bu iddialar medyanın büyük bir kısmı ve kripto para topluluğu tarafından yaygın olarak yanlış kabul ediliyor.

E-posta yazışmaları Bitcoin’in resmi olarak piyasaya sürülmesinden dört ay önce başlamış. İlk e-postada Satoshi, Back ile Bitcoin’i tartıştı ve Bitcoin Whitepaper’ında Back’in önceki makalelerinden alıntı yapmak için izin istedi.

İkinci e-postada Back, Satoshi’ye dijital para üzerinde çalışan tanınmış bir kriptograf olan Wei Dei’nin “B-money” adlı makalesini araştırmasını önermiş. Dei sıklıkla Satoshi’nin kimliği için potansiyel bir aday olarak gösteriliyor.

İlgili Haber  Do Kwon'un İade Sürecinde Yeni Gelişme: ABD'ye İade Olacak Mı? Gizemli Kaynak İçeriden Bilgi Verdi

Üçüncü e-postada Satoshi Adam’a teşekkür etmiş ve B-money makalesini daha önce okumadığını itiraf etmiş.

İlk e-posta alışverişlerinden bir gün sonra Back, Satoshi’ye kendisine gönderdiği Bitcoin Whitepaper’ını hala okumadığı için özür dileyen bir cevap yazdı. Daha sonra Satoshi’yi “Micromint” adlı başka bir makaleye yönlendirdi.

Son e-postada Satoshi Adam’a tekrar teşekkür ediyor ve Bitcoin’in resmi yazılım sürümü hakkında bilgi veriyor. İlginç bir şekilde, Back’in kamuoyuna yaptığı açıklamalara göre, Bitcoin’i 2012’nin sonlarına kadar tekrar değerlendirmeyecekti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail