binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerDo Kwon'un İade Sürecinde Yeni Gelişme: ABD'ye İade Olacak Mı? Gizemli Kaynak...

Do Kwon’un İade Sürecinde Yeni Gelişme: ABD’ye İade Olacak Mı? Gizemli Kaynak İçeriden Bilgi Verdi

Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon'un ABD'ye iadesi yılan hikayesine döndü. İşte son beklentiler ve olabilecekler.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Eski kripto para girişimcisi Do Kwon’un hukuk ekibi, Karadağ’da yakın zamanda alınan bir mahkeme kararına itiraz etmeye hazırlanıyor. Mahkeme, Terraform Labs kurucu ortağının dolandırıcılık suçlamasıyla arandığı Güney Kore’yi devre dışı bırakarak ABD’ye iade edilmesine karar vermişti.

Kwon’u temsil eden Podgorica merkezli avukat Goran Rodic, daha önce bozulan iki karara atıfta bulunarak “yasadışı kararın” Temyiz Mahkemesi önünde geçerli olmayacağına inandığını ifade etti. Devam eden hukuk mücadelesi, Karadağ’ın başkenti Podgorica’daki iki farklı mahkemenin çelişkili kararlarına sahne oldu.

Yüksek Mahkeme’nin Çarşamba günü verdiği son karar Kwon’un ABD’ye iadesini desteklerken Güney Kore’nin talebini reddetti. Rodic, mahkemeyi gerçeklerin doğruluğunu teyit etmediği için eleştirerek temyize gitmeyi planlıyor. Daha fazla ayrıntı vermekten kaçınan Rodic, bunların önümüzdeki temyizde sunulacağını belirtti.

İlgili Haber  Tecrübeli Analist, Mart Ayındaki Büyük Ethereum Güncellemesinden Etkilenebilecek 6 Altcoini Açıkladı

Kwon ve ortağı Han Chang-joon, yaklaşık bir yıl önce sahte pasaportlarla seyahat etmeye çalışırken Karadağ’da yakalanmıştı. Her iki şahıs da ABD ve Güney Kore tarafından TerraUSD stablecoin’in 2022’deki çöküşüyle bağlantılı olarak suçlanıyor. Olay en az 40 milyar dolarlık yatırımcı varlığını ortadan kaldırdı ve kripto piyasasında bir gerilemeyi tetikledi. Bu ayın başlarında Karadağ, Han Chang-joon’u Güney Kore’ye iade etmişti.

Kwon, sahte seyahat belgeleri kullanmaktan dolayı Karadağ’da yerel cezaya çarptırılmanın yanı sıra, iade gözetiminde kalmaya devam ediyor. Yetkililer Kwon’u hangi ülkeye iade edeceklerini düşünüyorlar. Aralık ayında Podgorica’daki bir temyiz mahkemesi, ABD ya da Güney Kore’ye iadeyi mümkün kılan önceki bir Yüksek Mahkeme kararını iptal etmişti.

İade için son onay Karadağ Adalet Bakanı’na ait. Konuya yakın ismini vermek istemeyen bir kaynak, hükümetin ABD’ye iadeyi onaylama niyetinde olduğunu, ancak kararın henüz kamuoyuna açıklanmadığını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail