binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinTecrübeli Analist, Mart Ayındaki Büyük Ethereum Güncellemesinden Etkilenebilecek 6 Altcoini Açıkladı

Tecrübeli Analist, Mart Ayındaki Büyük Ethereum Güncellemesinden Etkilenebilecek 6 Altcoini Açıkladı

Ethereum ekosistemi Dencun güncellemesine hazırlanırken analist Miles Deutscher 6 altcoinin ismini verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, 13 Mart’ta ‘Dencun’ olarak bilinen büyük bir hard fork güncellemesinden geçmeye hazırlanıyor. Bu güncellemenin Ethereum ekosistemi ve birkaç altcoin üzerinde önemli bir etkisi olması bekleniyor.

Dencun güncellemesi, Ethereum’un yol haritasında ağın ölçeklenebilirliğini, güvenliğini ve kullanılabilirliğini geliştirmeye odaklanan bir dizi güncelleme olan ‘The Surge’un bir parçası. Güncelleme, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli Ethereum İyileştirme Önerileri (EIP’ler) getiriyor:

EIP-4844: Ölçeklenebilirliği artıracak ve ‘blob taşıyan işlemler’ olarak bilinen yeni bir işlem türü olan Proto-Danksharding’i tanıtacak. Bu EIP’nin Katman 2 (L2) kullanıcıları için işlem maliyetlerini düşürmesi ve Ethereum’un işlem hacmini artırması bekleniyor.

EIP-1153: Zincir içi veri depolama maliyetlerini azaltacak.

EIP-4788: Güvenliği ve işlevselliği geliştirecek.

EIP-5656: Ethereum Sanal Makinesi (EVM) performansını artıracak.

EIP-6780: Ağ güvenliğini artıracak.

Dencun güncellemesinin Ethereum Katman-2’lerdeki ücretleri büyük ölçüde azaltması ve Katman-2 gaz ücretlerinde şimdiye kadar görülen en büyük düşüşü sağlaması bekleniyor. Bu durum tüm ETH/L2 ekosistemi için faydalı olacak ve bu zincirleri hem merkeziyetsiz uygulama (dApp) üreticileri hem de kullanıcılar için ticari açıdan çok daha uygun hale getirecek.

İlgili Haber  1.000 BTC Üstü Dev Balinalar Şu Sıralar Hangi Davranıştalar? Bitcoin Topluyorlar Mı Satıyorlar Mı? Analist Açıkladı

Kripto para analisti Miles Deutscher, Dencun yükseltmesinden büyük ölçüde faydalanabilecek birkaç altcoin belirledi:

  • MATIC: POL olarak yeniden markalanmaya hazırlanan MATIC, diğer L2’lerin gerisinde kaldı ancak zk teknolojisi uygulamasına önemli bir yatırım yaptı.
  • Arbitrum: Harika metriklere ve yeni dApp lansmanları için başvurulacak bir zincir olarak üne sahip olan Arbitrum, Toplam Kilitli Değer (TVL) ve işlem hacminde diğer L2’lere liderlik ediyor.
  • Optimism: TVL’ye göre en büyük ikinci L2 olan Optimism, işlem alanında güçlülük gösterdi ve kısa süre önce dördüncü airdrop’unu duyurdu.
  • COTI Network: COTI kısa süre önce, gizliliği korumanın önemli bir yolu olan ‘Garbled Circuits’i tanıtan gizlilik merkezli bir ETH L2 olan V2 sürümünü duyurdu.
  • Mantle: En hızlı büyüyen L2’lerden biri olan Mantle, mETH (Mantle Staked ETH) olarak stake edilmiş 1.5 milyar doların üzerinde ETH’ye sahip ve bu da mETH’yi Lido ve RocketPool’dan sonra üçüncü en büyük Likit Staking Türevi (LSD) yapıyor.
  • Metis: Metis, 400 milyon dolarlık Metis Ekosistem Fonu ve Mart ayında merkeziyetsiz bir sequencer alpha mainnet lansmanı dahil olmak üzere güçlü destek rüzgarları ile analiste göre büyüme için iyi bir konuma sahip.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail