Kripto HaberleriHaberler"Savaş Kripto Paraların Benimsenmesinde Katalizör Olabilir!"

“Savaş Kripto Paraların Benimsenmesinde Katalizör Olabilir!”

Takip et

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden sonra Ukrayna’ya kripto para bağış kampanyası başlatılmıştı.

Bu kampanya başta kripto para sektörü olmak üzere tüm dünya çapında büyük ilgi gördü ve 100 milyon dolardan fazla kripto para bağışı toplandı.

Rusya-Ukrayna Savaşı Kripto Para Sektörü İçin Katalizör Görevi Görüyor!

Financial Times’ın haberine göre, Ukrayna için başlatılan kampanya, kripto para birimlerinin küresel benimsenmesine katkı sağlayabilir.

Rusya-Ukrayna arasındaki savaşın kripto para sektörü için katalizör olabileceğini dile getiren FT, milyarder yatırımcı Ray Dalio’nun yöneticisi olduğu Bridgewater hedge fonunun bu hafta müşterilerine kripto para birimleri ile ilgili söylediklerine dikkat çekti.

“Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, kripto para birimlerinin herhangi bir denklemin bir parçası olduğu ilk büyük olay. “

Ukrayna’daki Kripto Para Ticareti %107 Arttı!

Ukrayna’daki kripto para benimsenmesinin zaten yüksek olduğunu söyleyen FT, Ukrayna hükümetinin topladığı kripto para bağışlarında şeffaf olmasının kripto paraların küresel benimsenmesinin artmasında itici bir güç olabileceğini belirtti.

FT, son olarak CoinShares tarafından yakın bir tarihte yayınlanan Ukrayna’da kripto popülaritesini artıran durumları ele aldığı blog yazısına atıf yaparak Ukrayna’daki kripto para ticaretinin %107 arttığına işaret etti.

“Savaş zamanlarında ve bankaların düzgün çalışmadığı durumlarda, fiziksel nakit taşımak genellikle oldukça risklidir.

Şu anda birçok Ukraynalı ve Rus için durum böyle, dolayısıyla kripto varlıkları çekici bir alternatif olarak görülüyor.

Bu, şimdiye kadar nadiren test edilen bir kavram oldu ve çatışma başladığından bu yana Ukrayna kripto ticaretinin %107 arttığını gördük.”

FT, ayrıca jeopolitik istikrarsızlığa sahip ülkelerin Bitcoin hacimlerinin daha yüksek büyüme eğiliminde olduğunun gözlemlendiğini de ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları