BitcoinHaberlerKripto ParaXRP

SBI Motor Japan Bitcoin ve Bu Altcoine Destek Ekledi!

SBI Motor Japan kripto para birimleri ile ödeme almaya başladığını açıkladı.

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin günlük hayatımızda kullanılma alanları günden güne artmaya devam ediyor.

Kripto para birimleri giyimden sağlığa, eğlenceden teknolojiye kadar her alanda faaliyet gösteren şirketler tarafından kabul edilmeye başlandı.

Son olarak Tokyo merkezli ikinci el araba satım şirketi olan SBI Motor Japan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve Ripple (XRP) ile ödeme almaya başladığını açıkladı.

Bu hamle ile ikinci el araba almak isteyen müşteriler BTC ve XRP ile ödeme yapabilecekler.

BTC ve XRP ile yapılacak ödemeler SBI Group’un kripto para borsası olan SBI VC Trade aracılığıyla alınacak.

SBI kripto para ödemelerini alan platformun,  kripto paraların kara para aklamada ve terörün finansmanı olarak kullanılmasını önlemek için uygun güvenlik önlemlerini kullanacağını söyledi.

SBI yaptığı açıklamada BTC ve XRP ödeme seçeneklerini eklemenin yanı sıra, genişleyen müşteri tabanı olduğunu ve müşterilerinin taleplerine uygun olarak başka projeleri de desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

“Şimdilik sadece BTC ve XRP olsa da, bu yakın gelecekte değişecek ve genişleyecek.

Zira kripto para birimlerinin havalelerde kullanım talebinin artmasını bekliyoruz. Bu bağlamda da ilerleyen zamanlarda ödemelerde kullanılabilecek kripto paraların sayısını artırmayı planlıyoruz.”

Son olarak menkul kıymetler, bankacılık ve diğer başka sektörlerle de ilgilenen Japon finansal devi SBI Group ile Ripple’ın önemli bir bağı bulunuyor.

SBI, XRP’nin arkasındaki şirket Ripple’ın büyük bir yatırımcısı ve hissedarıdır. Bu bağlamda SBI’nin Bitcoin ile birlikte XRP’yi kabul etmesi şaşırtıcı olmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu