Kripto HaberleriAltcoinSEC Başkanı Bu Altcoinin Bir Menkul Kıymet Olduğunu İma Etti!

SEC Başkanı Bu Altcoinin Bir Menkul Kıymet Olduğunu İma Etti!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasını üzerindeki baskısını son günlerde arttıran SEC birçok altcoinin menkul kıymet olduğu iddiasını sürdürüyor.

Son olarak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, New York Dergisi’ne verdiği son röportajda Ethereum’un (ETH) bir menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceğine inandığını ima etti.

SEC Patronu En Büyük Altcoin Olan Ethereum’un (ETH) Bir Menkul Kıymet Olduğunu Söyledi

Gensler, Bitcoin dışındaki kripto para birimlerinin genellikle tokenlerini tanıtmak ve yatırımcıları çekmek için çeşitli opak mekanizmalar kullanan bir grup girişimci tarafından üretildiğini belirtti.

Yatırımcılar aracıların çabalarına dayanarak kar elde etmeyi umduklarından, özünde bu tokenlerin menkul kıymet olduğunu savundu.

Yasal bir mesele olarak, bu tür tokenlerin SEC’in yetki alanına giren menkul kıymetler olduğunu iddia etti.

Özellikle Merge güncellemesinden sonra daha merkezi bir yapıya bürünen Ethereum için menkul kıymet iddiaları her geçen gün artmış hatta birçok kaynak tarafından “SEC Ethereum’u menkul kıymet olarak görüyor” iddiaları gündeme gelmişti.

Öte yandan 2021’de, stabilcoinlerin düzenleyici statüsüne de ağırlık verdi. ABD doları gibi geleneksel bir para birimi veya emtiaya bağlı olan sabit coinlerin menkul kıymet olarak sınıflandırılması gerektiğine inanıyor.

Buna karşılık, kripto para birimleri tarafından desteklenen sabit paralar daha az nettir ve emtia olarak sınıflandırılabilir.

İlgili Haber
Dev Ödeme Platformu Bu Altcoinle İşbirliğine Gitti! Fiyatta Sıçrama Oldu!

Gensler’in yorumları, Ethereum’u bir emtia olarak gören CFTC Başkanı Rostin Behnam’ın yorumlarından farklı. Behnam, Ekim 2022’de Gensler’in konuyla ilgili farklı bir görüşe sahip olduğunu iddia ettiği bir sempozyum da dahil olmak üzere pozisyonunu defalarca ifade etmiştir.

Gensler daha önce 2018 yılında MIT’de ders verirken Ethereum’un kayıt dışı bir menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceğini öne sürmüştü.

SEC patronu daha önce SEC’e kaydolmaktan kaçınmak için başka bir şey gibi görünmeye çalışan kripto para projelerini eleştirmişti.

Menkul kıymet olan birçok kripto para birimi projesinin, menkul kıymet olmadıklarını iddia etmeye çalıştığını ve bunun talihsiz olduğuna inandığını savundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları