coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaSEC Başkanı Gary Gensler FTX Borsasının Tekrar Faaliyete Geçmesi İçin Gerekli Şartları...

SEC Başkanı Gary Gensler FTX Borsasının Tekrar Faaliyete Geçmesi İçin Gerekli Şartları Açıkladı!

SEC Başkanı Gary Gensler, DC Fintech Haftası kapsamında verdiği röportajda FTX borsasının hangi şartlarda faaliyete geçebileceğini açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC Başkanı Gensler, eski NYSE başkanı tarafından yönetilen FTX’in yeniden başlatılmasının yasalar dahilinde yapılması halinde mümkün olduğunu söyledi.

SEC Başkanı Gary Gensler FTX Borsasıyla İlgili Açıklama Yaptı

SEC Başkanı Gary Gensler, DC Fintech Haftası kapsamında verdiği demeçte, yeni yönetimin yasaları net bir şekilde anlaması halinde FTX’in yeniden canlandırılmasının işe yarayabileceğini söyledi.

Gensler, New York Borsası’nın eski başkanlarından Tom Farley’in, iflas eden kripto borsasından geriye kalanları satın almak için yarışan üç teklifçiden oluşan kısa bir liste arasında yer aldığına dair haberlere atıfta bulundu.

Farley, Mayıs ayında Bullish adında kendi dijital varlık borsasını kurdu ve bildirildiğine göre bu borsa iflas açık artırmasının son taliplerinden biri.

Gensler yaptığı açıklamada, “Tom ya da bir başkası bu alana girmek isterse, bunu yasalar çerçevesinde yapın derim” dedi.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin İşlem Çiftlerini Marjin İşlemlerde Listelediğini Duyurdu!

“Yatırımcıların yaptığınız işe güvenini sağlayın ve uygun açıklamaları yaptığınızdan emin olun ve ayrıca tüm bu işlevleri karıştırmadığınızdan, müşterilerinize karşı ticaret yapmadığınızdan emin olun. Ya da onların kripto varlıklarını kendi amaçlarınız için kullanmadığınızdan emin olun,”dedi.

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried geçtiğimiz hafta dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamaları da dahil olmak üzere kendisine yöneltilen yedi suçlamanın tamamından suçlu bulundu.

Suçlamalara göre, bir yıl önce iflas başvurusunda bulunan borsası, müşteri parasını kardeş hedge fonu Alameda Research’e aktarıyordu.

Alameda FTX borsasında piyasa yapıcısıydı ve kendisine teminat gerektirmeyen 65 milyar dolarlık kredi limiti gibi ayrıcalıklar tanınmıştı.

Gensler, “New York Borsası’nın da bir hedge fonu işletmesine ve kendi üyelerine karşı ya da piyasadaki müşterilere karşı işlem yapmasına asla izin vermeyiz” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail