Ana SayfaBitcoinSEC Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

SEC Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Takip et

Bitcoin (BTC) ve kripto paralara karşı olumsuz yaklaşımı ile bilinen SEC Başkanı Gary Gensler bugün Bloomberg TV ile bir röportaj yaptı.

Kripto para birimlerinin çoğunun bir menkul kıymet olduğunu ve SEC’e kayıt yaptırmaları gerektiğini savunan Gensler, kripto para endüstrisinde çok fazla uyumsuzluk olduğunu söyledi.

Gensler, endüstrideki uyumsuzluklara rağmen SEC’in düzenleyici çerçevesini geliştirmeye devam ettiğini belirtti.

Başarısız olan bazı kripto para platformlarına da atıf yapan Gensler, bu platformların aslında Menkul Kıymet Yasası” kapsamında yer alması gerektiğini dile getirdi.

“Şu anda yasalara uymayan ve bu yasalara göre SEC’e kayıt yaptırmayan çok sayıda kripto para platformu var.

Bunların yasalara uyması için SEC olarak elimizden geleni yapacağız.”

Gensler’e, son zamanlarda kripto piyasasında pek çok platformun yaşadığı sorunları ve başarısızlığı dikkate alındığında ne tür bir düzenlemeye ihtiyaç olduğu soruldu.

Bu soruya yatırımcı korumasının her zaman ön planda tutulması gerektiğini belirterek cevap veren SEC başkanı, “piyasa katılımcılarıyla işbirliği yapacaklarını ancak bunu yaparken yatırımcıları da koruyacaklarını” ifade etti.

Düzenlemelerle ilgili sözlerine devam eden Gensler, SEC’in uzun süredir var olan birçok yasayı halihazırda uyguladığını belirtti.

SEC başkanı ayrıca, kripto para sektörünün devam edebilmesi için sektöre daha fazla güvenilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Son olarak Gensler, SEC’in sağlam yaptırım eylemlerini uygulamaya devam edeceğine dair söz verdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları