BitcoinHaberlerKripto Para

SEC Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu: 2022 Zor Geçebilir!

Gary Gensler 2022 yılında borsalar üzerindeki baskının artacağını söyledi.

Yakın tarihli bir çevrim içi toplantıda konuşan SEC başkanı Gary Gensler kripto para birimleri hakkında konuştu.

Kripto para birimlerinin ve bunların alım satımına aracılık eden platformların düzenlemesi gerektiğine ilişkin düşüncelerini yineleyen başkan 2022’ye ilişkin perspektiflerini aktardı.

Bitcoin ve altcoinlerle ilgilenen yatırımcıların daha fazla yasal korumaya ihtiyacı olduğunu düşünen Gensler, ABD’nin mali gözlemcilerinin kripto para borsalarına ilişkin alanları düzenlemesi gerektiğini belirtti.

2022’de SEC Baskısı Hissedilecek

2022 yılında kripto para borsaları üzerindeki baskının artacağını ifade eden başkan, SEC’in ve diğer kurumların bu alana yönelik daha fazla inceleme yapacağını söyledi. Gensler bu baskının ve denetim sürecinin kripto varlık ticareti yapanlara daha fazla koruma sağlayacağını belirtti.

“SEC personelinden bu platformları yatırımcı koruma kapsamında ele almanın her yolunu araştırmalarını istedim. Eğer bu ticaret platformlarını regüle edilmiş alana alamazsak, yatırımcılar savunmasız bir yıl daha geçirecek.”

Gensler Kripto Para Düşmanı Değil

Gensler’ın önceki açıklamalarına baktığımızda kripto para birimlerine yönelik düşmanca bir tavır sergilemediğini görüyoruz. Zira bu teknolojinin önünün açılması gerektiğini ve inovasyonun engellenmemesi gerektiğini düşünüyor. Ancak buna ön ayak olurken dolandırıcılara karşı da önlemler alınması gerektiğinin altını çiziyor.

Bu bağlamda Gensler’ın borsalardaki spekülatif hareketlere yönelik korumacı yaklaşımının kısa vadede yatırımcıları rahatsız etse de sektörün geleceğine pozitif bir katkı sunacağı değerlendiriliyor. Bu noktada SEC’in ve Gensler’ın daha fazla netlik sunması beklenirken, üstü kapalı verilen mesajlar sonrası somut adımlar atılmaması eleştirilmeye devam ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu