BorsaHaberlerKripto Para

SEC Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

SEC Başkanı eski konuşmasını hatırlattı ve regülasyon çağrısını yineledi.

Kripto para alanında düzenlemeye ihtiyaç olduğunun sık sık altını çizen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler bugün twitter hesabından yeni bir paylaşımda bulundu.

Kripto para birimlerinin düzenlenmesi gerektiğine inanan isimlerin başında gelen Gary Gensler, paylaşımında kripto paraların yeni girişimler için yollar açtığını ancak bunların düzenlenmesi gerektiğini yineledi.

Nisan ayının başlarında Pennsylvania Üniversitesi’nin düzenlediği bir etkinlikte yaptığı konuşmasına atıf yapan SEC Başkanı, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Kripto para piyasaları, girişimcilerin sermaye artırması ve yatırımcıların ticaret yapması için yeni yollar sunabiliyor. Hepimizin hala yatırımcı ve piyasa korumasına ihtiyacı var.

90 yıllık Menkul Kıymetler Yasasını baltalama riskini almayalım ve bazı düzenleyici arbitraj veya boşluklar yaratmayalım.”

SEC Başkanı Ne Söylemişti?

SEC Başkanı Nisan ayında yaptığı konuşmasında kripto para alım satım platformlarının SEC’e borsa olarak kaydedilmesini sağlamak için yollar aradıklarını açıklamıştı.

Gensler ” Bu kripto para borsaları, geleneksel olarak regüle edilen borsalara benzer şekilde işliyor. Bu yüzden SEC’e kaydolmaları gerekir ve bu borsalarda da yatırımcıların korunmasının da aynı şekilde uygulanması gerekiyor.” demişti.

İlgili Haber
Gary Gensler'dan Kritik Bir Kripto Para Borsaları Açıklaması Geldi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu