BitcoinHaberler

SEC Başkanı ve FED Üyesi Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

UST ve LUNA'daki çöküş kripto paralara yönelik eleştirileri artırdı.

TerraUSD’nin ve LUNA’nın çöküşü her fırsatta kripto para birimlerini eleştirenlere gün doğurdu.

İlk olarak ABD Hazine Bakanı Janet Yellen UST’deki çöküşüşü gerekçe göstererek stablecoin düzenlemesinin acilen çıkarılması gerektiğini ifade etmişti.

Bugünde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler konuştu.

Gensler Luna ve UST’de yaşananları kastederek şunları söyledi;

“Son haftalarda kriptoyla ilgili olaylar spekülatif varlık sınırında yatırımcıları korumanın ne kadar önemli olduğu olduğunu bir kez daha bize gösterdi.”

Kripto para birimlerine yönelik inovasyonu destekleyen ancak her fırsatta kanuni eksiklikler nedeniyle yatırımcı korumalarının yetersiz olduğunu ifade Gensler, bu yaklaşımını bir kez daha belirtmiş oldu.

Bu açıklamalar 2022 yılında gelebilecek olası bir yasal düzenlemenin ön sinyalleri olarak kabul ediliyor.

Gensler’dan kısa süre sonra kripto para birimleriyle ilgili bir yorum da FED üyesi Neel Kashkari’den geldi. Kriptonun şimdi çökmesinin 5 sene sonra çökmesinden iyi olacağını düşünen Kashkari şunları söyledi:

“Kripto paraların şimdi çökmesi 5 sene sonra çökmesinden daha iyi olabilir. Bu sayede daha az insanın parası risk altında olacak.”

Açıklamaların ardından 29800$’a kadar gerileyen Bitcoin yeniden 30.000$’ın üzerine çıktı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu