Kripto HaberleriBitcoinSEC Başkanı'ndan Bitcoin ETF'si Hakkında Açıklama

SEC Başkanı’ndan Bitcoin ETF’si Hakkında Açıklama

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Özellikle geçen seneye damgasını vuran ve birçok kurum tarafından başvurusu yapılan ancak SEC tarafından kabul edilmeyen Bitcoin ETF’si tekrar gündeme geldi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı olan Jay Clayton yaptığı açıklamada Bitcoin ETF’si hakkında konuştu.

CNBC’ye açıklama yapan Clayton, Bitcoin ETF’si için henüz birçok engel ve sıkıntı olduğunun altını çizdi. Bu süreçlerin halledilmesi için çalışmalar yürütüldüğünü ifade eden Başkan, en önemli sorunlardan birinin “depolama sorunu” olduğunu ifade etti.

İkinci en önemli sorunu ise piyasanın manipülasyonlara açık olması olarak gösteren Clayton, “Önemli sorunlardan olan manipülasyonu henüz engelleyebilmiş ve bir çözüm üretebilmiş değiliz. Piyasanın bir takım kişi veya kişiler tarafından manipüle edilmediğinden emin olmak için daha fazla çalışma yapılması gerekecek.” açıklamasında bulundu.

SEC daha önce birçok Bitcoin ETF başvurusunu reddetmiş ve bunun en büyük sebeplerini piyasanın manipüle edilmesi olarak göstermişti.

Bitcoin ETF’si hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları