BitcoinHaberler

SEC Başkanı’ndan Bitcoin ETF’si Hakkında Açıklama

Özellikle geçen seneye damgasını vuran ve birçok kurum tarafından başvurusu yapılan ancak SEC tarafından kabul edilmeyen Bitcoin ETF’si tekrar gündeme geldi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı olan Jay Clayton yaptığı açıklamada Bitcoin ETF’si hakkında konuştu.

CNBC’ye açıklama yapan Clayton, Bitcoin ETF’si için henüz birçok engel ve sıkıntı olduğunun altını çizdi. Bu süreçlerin halledilmesi için çalışmalar yürütüldüğünü ifade eden Başkan, en önemli sorunlardan birinin “depolama sorunu” olduğunu ifade etti.

İkinci en önemli sorunu ise piyasanın manipülasyonlara açık olması olarak gösteren Clayton, “Önemli sorunlardan olan manipülasyonu henüz engelleyebilmiş ve bir çözüm üretebilmiş değiliz. Piyasanın bir takım kişi veya kişiler tarafından manipüle edilmediğinden emin olmak için daha fazla çalışma yapılması gerekecek.” açıklamasında bulundu.

SEC daha önce birçok Bitcoin ETF başvurusunu reddetmiş ve bunun en büyük sebeplerini piyasanın manipüle edilmesi olarak göstermişti.

Bitcoin ETF’si hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı