BitcoinHaberlerKripto Para

SEC Bir Bitcoin ETF’i Hakkında Daha Kararını Verdi!

SEC, Ark 21Shares'in spot Bitcoin ETF'i başvurusu hakkında kararını açıkladı.

ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu (SEC) bugün Ark 21Shares’in spot Bitcoin ETF başvurusu hakkında kararını açıkladı.

Herkes spot Bitcoin ETF’leri konusundan SEC’ten olumlu bir haber beklerken SEC, yine bir spot ETF başvurusunu daha reddetti.

Reddedilen başvuru, Ark 21Shares’in spot Bitcoin ETF’inin listelenmesine izin vermek için Cboe BZX Borsası adına yapılmıştı.

SEC’in Ret Gerekçesi Ne?

SEC Ark 21Shares’in başvurusunun da diğer spot Bitcoin ETF kararlarında olduğu gibi “sahte ve manipülatif eylem ve uygulamaları önlemek, yatırımcı korumaları ve kamu yararı” ilkelerini karşılamadığına karar verdi.

SEC ret kararında şu ifadelere yer verdi:

“Söz konusu başvurunun “dolandırıcılık ve manipülatif eylem ve uygulamaları önlemek için tasarlanmalı” ve “yatırımcıları ve kamu çıkarlarını korumak için” olması gerekiyor.”

SEC daha önceki kararlarında da yatırımcı korumasına yönelik eksiklikler nedeniyle spot Bitcoin ETF başvurularını reddetmişti.

SEC her ne kadar Bitcoin Spot ETF’i konusunda şu ana kadar fikrini değiştirmemiş olsa da, bütün SEC üyeleri spot ETF konusunda aynı düşüncede değil.

Zira SEC üyesi Hester Peirce daha önceki açıklamalarında spot Bitcoin ETF’inin onaylanmaması için hiçbir neden olmadığını söylemişti.

Spot Bitcoin ETF’leri konusunda geçtiğimiz günlerde konuşan Bloomberg analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas, spot Bitcoin ETF’lerinin 2023 yılının yaz aylarına kadar bazı onaylar almaya başlayabileceğini iddia etmişti.

İlgili Haber
SEC Spot Bitcoin ETF'lerine Ne Zaman Onay Verecek? Bloomberg Tarih Verdi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu