Kripto HaberleriBitcoinSEC Spot Bitcoin ETF'lerine Ne Zaman Onay Verecek? Bloomberg Tarih Verdi!

SEC Spot Bitcoin ETF’lerine Ne Zaman Onay Verecek? Bloomberg Tarih Verdi!

Takip et

ABD Menkul kıymetler ve Borsa Komisyon’unun (SEC) geçtiğimiz yıl vadeli işlem Bitcoin ETF’lerine verdiği onaydan sonra gözler spot Bitcoin (BTC) ETF onayına çevrilmişti.

SEC kendisinden spot Bitcoin ETF’i onay bekleyenleri her defasında hayal kırıklığına uğratarak bugüne kadar hiç bir başvuruya onay vermedi.

Spot Bitcoin (BTC) ETF’ine 2023 Yazına Kadar Onay Gelebilir!

Kripto para sektörünün önemli isimleri SEC’in yakın bir tarihte spot Bitcoin ETF’lerine onay verebileceğini düşünürken bu konuda son açıklama Bloomberg analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas’dan geldi.

Analistler spot Bitcoin ETF’lerinin 2023 yılının yaz aylarına kadar bazı onaylar almaya başlayabileceğini iddia etti.

Analist Eric Balchunas, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda SEC’in kripto para platformlarının SEC kaydı altında getirecek şekilde borsa tanımını genişletmeyi teklif ettiği notu paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

“Spot bitcoin ETF’lerinin neden 2023 yazının başlarında onaylanacağını düşündüğümüze dair yeni bir not. SEC, kripto para platformlarının SEC kaydı altında getirecek borsa tanımını genişletmeyi teklif ediyor.”

Analistler Seyffart ve Balchunas, SEC’in borsa tanımını genişleterek ve kripto para platformlarını SEC’in düzenleyici çerçevesi altına alarak, ETF’lere karşı yaptığı ret gerekçesinin kalkabileceğini belirtti.

“Kripto para borsaları uyumlu hale geldiğinde, SEC’in spot Bitcoin ETF’lerini reddetmesinin birincil nedeni artık geçerli olmayacak ve SEC muhtemelen onay yolunu açacaktır.”

SEC, bugüne kadar yapılan spot Bitcoin ETF başvurularını “yatırımcıları koruma konusundaki eksiklerin olmasını gerekçe göstererek” yapılan reddetti.

Ancak SEC şu ana kadar Bitcoin Spot ETF’i konusunda fikrini değiştirmemiş olsa da, bütün SEC üyeleri aynı düşüncede değil.

Zira SEC üyesi Hester Peirce daha önceki açıklamalarında spot Bitcoin ETF’inin onaylanmaması için hiçbir neden olmadığını söylemişti.

İlgili Haber
SEC İki Bitcoin ETF'i Hakkında Kararını Açıkladı! İşte Gerekçesi
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları