BitcoinHaberler

SEC İki Bitcoin ETF’i Hakkında Kararını Açıkladı! İşte Gerekçesi

SEC Bitcoin ETF'lerine yeşil ışık yakmadı.

ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu (SEC) bugün iki spot Bitcoin ETF başvurusu hakkında daha kararını verdi.

Son olarak NYDIG ve Global X tarafından yapılan başvuruları reddeden SEC’ten bugüne kadar spot Bitcoin ETF‘lerine yönelik olumlu bir karar gelmedi.

Gerekçe Ne?

SEC NYDIG ve Global X tarafından yapılan ETF başvurularının “sahte ve manipülatif eylem ve uygulamaları önlemek, yatırımcı korumaları ve kamu yararı” ilkelerini karşılamadığına karar verdi.

Kurum daha önceki kararlarında da yatırımcı korumasına yönelik eksiklikler nedeniyle spot Bitcoin ETF başvurularını reddediyordu.

2021 yılının sonlarına doğru SEC tarafından Bitcoin Strategy ETF’lerinin zımni olarak da olsa onaylanması, spot ETF’lere ilişkin beklentileri yükseltmişti. Ancak bugüne kadar herhangi bir spot Bitcoin ETF’ine onay verilmedi.

SEC her ne kadar Bitcoin Spot ETF’i konusunda fikrini değiştirmemiş olsa da, bütün SEC üyeleri aynı düşüncede değil. Zira SEC üyesi Hester Peirce geçtiğimiz aylarda spot Bitcoin ETF’inin onaylanmaması için hiçbir neden olmadığını söylemişti.

Spot Bitcoin’e dayalı bir ETF’in ABD’den onay almasının çok sayıda kurumsal yatırımcının bu alana yönelmesine neden olabileceği değerlendiriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu