Kripto Para

SEC Danışma Komitesi Üyesi: “Gary Gensler Kripto Paraları Kötüye Kullanıyor!”

SEC Danışma Komitesi üyesi J.W. Verret, Gary Gensler'ın kripto paraları kötüye kullandığını iddia etti.

Görevini kısa bir süre önce bırakmış bir SEC Danışma Komitesi üyesi, kripto paralar için mevcut SEC düzenlemesini “saçma” olarak nitelendirdi ve SEC başkanı olarak Gary Gensler’in dijital varlıkları “kötüye kullandığını” iddia etti.

“Menkul Kıymetler Yasaları Kripto Paralar İçin Keyfi Bir Biçimde Uygulanıyor”

Blockchain hukuku doçenti J.W. Verret ile SEC başkanı Gary Gensler arasındaki bu tartışma Verret’in Danışma Komitesi’ndeki görev süresi sona ermek üzereyken geçen hafta bir toplantı sırasında gerçekleşti.

SEC’in Danışma Komitesi’nden ayrılmasıyla birlikte J.W. Verret, dijital varlık özgürlüğünü ve daha fazla şeffaflığı teşvik etmek için SEC’den “dijital varlık düzenlemesine ilişkin kamuoyuna açıklama yapmasını” istedi. Bitcoin, Ethereum ve diğer birçok kripto paraya sahip olan Verret, SEC’in menkul kıymetler yasalarını keyfi bir biçimde uygulaması ve Howey Test’inin yanlış kullanması hakkındaki endişelerini dile getirdi.

“SEC-Ripple Davasında XRP Kazanmaya Yakın Taraf”

Verret, SEC’in mevcut tutumunu, dijital varlıkların benzersizliğini yeterince yansıtmayan modası geçmiş menkul kıymet yasalarını kullanan bir ” basmakalıp ” yaklaşım olarak nitelendirdi. Bununla birlikte Verret aynı zamanda, kripto para topluluğunun, muhtemelen SEC-Ripple davası gibi senaryolardan kaçınmak için standartlaştırılmış bir düzenlemeye yönelik genel arzusunu dile getirdi. Verret ayrıca XRP’nin SEC ile arasındaki davada mutlu sona yakın taraf olduğuna inandığını belirtti.

Verret ayrıca, Genesis Block olarak adlandırdığı önerisinde, SEC ile dijital varlık yatırımcıları arasında açık ve dürüst bir diyalog çağrısında bulundu ve iki tarafın bu finansal endüstrinin en iyi ne şekilde regüle edilebileceğini konuşmasını istedi. Verret buna ek olarak dijital varlık sahiplerinin SEC’e yazmalarını ve endişelerini dile getirmelerini talep etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu