BitcoinHaberlerKripto Para

SEC Dosyaları: MicroStrategy Bu Ay Bitcoin Almadı!

MicroStrategy'nin Bitcoin bilançosunda değişiklik olmadığı görüldü.

Bitcoin alma stratejisini her fırsatta hayata geçiren MicroStrategy, Şubat ayında hiç Bitcoin almadı.

Her Bitcoin alımını SEC’e bildirmeyi ihmal etmeyen MicroStrategy, bugün SEC’e yaptığı bildirimde şirketin Bitcoin bilançosunda değişiklik olmadığı görüldü.

Şirketin CEO’su Michael Saylor, MicroStrategy’nin son olarak Şubat ayının ilk günü 37.865$ ortalama fiyatla 25 milyon dolar nakit para karşılığında 660 Bitcoin daha aldıklarını açıklamıştı.

Ünlü CEO, son alımla birlikte şirketin elinde 31 Ocak 2022 tarihi itibariyle toplam 125.051 Bitcoin olduğunu ve ortalama maliyetlerinin de 30,200 $ olduğunu söylemişti.

İlgili Haber
Son Dakika! MicroStrategy 660 Bitcoin (BTC) Daha Aldığını Duyurdu!

MicroStrategy son SEC bildirimi ile bu ay içinde hiç Bitcoin almadığını söylemiş oldu.

MicroStrategy son SEC bildiriminde Bitcoin ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’in çekici olduğuna inanıyoruz, çünkü güçlü ve halka açık bir açık kaynak mimarisi tarafından desteklenen, egemen para politikasına bağlı olmayan bir değer deposu işlevi görebilir ve bu nedenle enflasyona karşı bir koruma işlevi görebilir.”

Saylor: MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Edecek!

Son Bitcoin alımından sonra Bloomberg’e konuşan şirketin CEO’su Michael Saylor, daha fazla Bitcoin almak için alternatif yollar aradıklarını belirtmişti.

MicroStartegy’nin elinde bulundurduğu Bitcoin sayısını arttırmak için alternatif yollar aradıklarının altını çizen Saylor, şirketin henüz herhangi bir karar vermediğini çünkü gerekli olan risk hesaplamasının henüz yapılmadığını ifade etti.

İlgili Haber
MicroStrategy Bitcoin Satın Almak İçin Alternatif Yollar Arıyor!

MicroStrategy ayrıca geçtiğimiz yılın 4.çeyrek raporunda şirketin elinde tuttuğu Bitcoin’lerde 163 milyon dolarlık değer düşüklüğü zararına uğradığını söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu