Kripto HaberleriBitcoinMicroStrategy Bitcoin Satın Almak İçin Alternatif Yollar Arıyor!

MicroStrategy Bitcoin Satın Almak İçin Alternatif Yollar Arıyor!

Takip et

Bloomberg’e konuşan MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, daha fazla Bitcoin almak için alternatif yollar aradıklarını söyledi.

MicroStrategy’nin hissesi MSTR’yi, piyasadaki Bitcoin vadeli işlem borsalarında işlem gören fonlara göre daha iyi bir seçenek olduğunu savunan Saylor, şirketin MSTR’sinin Grayscale gibi Bitcoin fonlarının aksine MicroStrategy’ye yatırım yapmanın ücretli olmadığını söyledi.

“Eğer spot Bitcoin ETF’iniz varsa herhangi bir sorun yok ancak henüz böyle bir durum söz konusu değil.

İşlem ücretleri daha yüksek olan vadeli Bitcoin ETF’i veya Grayscale’e benzer bitcoin fonlarına yatırım yapmak yerine, şirketimize yatırım yapılması daha mantıklı çünkü firmamıza yatırım yapanlardan ücret alınmıyor.”

MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Edecek!

Her röportajında sonsuza kadar Bitcoin almaya devam edeceklerini belirten Saylor, bu söylemlerini yineleyerek şirket olarak Bitcoin alma stratejilerinin devam edeceğini söyledi.

Saylor, MicroStrategy’nin son Bitcoin alımını herhangi bir borç almadan yada tahvil ihraç etmeden satın aldıklarını da sözlerine ekledi.

“Bu sene 90 milyon dolarlık nakit kazanç elde ettik. Önümüzdeki senelerde de elde ettiğimiz gelirlerden önce borçlarımızı düşüp geri kalan bakiye ile Bitcoin almaya devam edeceğiz.”

MicroStartegy’nin elinde bulundurduğu Bitcoin sayısını arttırmak için alternatif yollar aradıklarının altını çizen Saylor, şirketin henüz herhangi bir karar vermediğini çünkü gerekli olan risk hesaplamasının henüz yapılmadığını ifade etti.

İlgili Haber
Son Dakika! MicroStrategy 660 Bitcoin (BTC) Daha Aldığını Duyurdu!
İlgili Haber
Bitcoin'deki Düşüş Michael Saylor'u Korkutuyor Mu? "Satmayacağız!"

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları