Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'deki Düşüş Michael Saylor'u Korkutuyor Mu? "Satmayacağız!"

Bitcoin’deki Düşüş Michael Saylor’u Korkutuyor Mu? “Satmayacağız!”

Takip et

Bitcoin alımlarına devam eden MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Bloomberg ile yaptığı yeni röportajında, sahip oldukları Bitcoin’leri asla satmayacağını söyledi.

MicroStrategy’nin BTC satın alma fikrinin değişmediğini belirten Bitcoin boğası Saylor, şirketin 5 milyar dolarlık Bitcoin zulasını asla satmayacağını ifade etti.

Bitcoin fiyatındaki yaklaşık %40’lık düşüşün kendisini endişelendirmediğini belirten ünlü CEO sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bitcoin’deki fiyat düşüşü beni endişelendirmiyor. Aksine enflasyon çok yüksek olduğu için kripto portföyümüzün dolu olması bana büyük rahatlık getiriyor.”

Önümüzde uzun bir ayı piyasası olsa dahi şirketin sahip olduğu Bitcoin’lerini satmayacağını söyleyen Saylor, MicroStrategy olarak stratejilerinin Bitcoin satma olmadığını belirtti ve “Asla. Biz satıcı değiliz. Sadece Bitcoin alıyoruz ve tutuyoruz. Bizim stratejimiz bu.” dedi.

MicroStrategy’nin Bitcoin Geçmişi!

MicroStrategy 2020 yılının sonlarında ABD’de bilançosunun bir parçası olarak Bitcoin satın alan ve elinde tutan ilk halka açık şirket olma özelliğine sahip.

2021 yılında da Bitcoin alımları ile adından sıkça söz ettiren şirket, bilançosunda en fazla Bitcoin tutan kurumsal yatırımcı olma özelliğini halen koruyor.

Hemen hemen verdiği bütün röportajlarda Bitcoin’in uzun vadeli bir değer saklama aracı olduğunu ve bu nedenle sürekli BTC almak istediğini ifade eden Michael Saylor bu sözünde durmaya niyetli görünüyor.

Zira Saylor, 2021 yılının son günlerinde 94.2 milyon dolar nakit para karşılığında 1914 Bitcoin (49,229$ ortalama fiyatla ) aldıklarını açıklamıştı.

İlgili Haber
Son Dakika! MicroStrategy 1914 Bitcoin Aldı! İşte Maliyetleri!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları