binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSEC Ethereum Hakkında Kararını Verdi Mi? Analist ETH ETF'lerindeki Değişikliğin Sebebini Açıkladı!

SEC Ethereum Hakkında Kararını Verdi Mi? Analist ETH ETF’lerindeki Değişikliğin Sebebini Açıkladı!

Galaxy Digital Araştırma Müdürü Alex Thorn'a göre SEC Ethereum'un yasal statüsü hakkında karar vermiş olabilir.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Blommberg ETF analistleri Janes Seyffart ve Eric Balchunas’ın spot Ethereum ETF‘lerinin onay ihtimalinin yeniden yükseldiğini paylaşmasından sonra kripto piyasasında Ethereum rüzgarı esmeye devam ediyor.

Uzun süredir beklenen yükseliş dalgası geldi ve Ethereum (ETH) öncülüğünde başlayan yükseliş piyasayı ve yatırımcıları hareketlendirdi.

Analistler ETH ETF’lerindeki bu değişimin ardında çeşitli nedenler bulunabileceğini belirtirken, SEC’in Ethereum’un yasal statüsü hakkındaki kararını vermiş olabileceğini de düşünüyor.

Bu noktada Galaxy Digital Araştırma Müdürü Alex Thorn Ethereum’la ilgili yeni bir paylaşım yaptı.

SEC’in ETH’nin yasal statüsü hakkında bir karar verdiğini düşünen Alex Thorn, “SEC ETH ile ilgili bir karar vcerdiği için ETF’lere olan yaklaşımını değiştirmiş olabilir” dedi.

SEC’nin Ethereum’un menkul kıymet mi yoksa emtia mı olduğu konusunda bir ayrım yapabileceğini iddia eden Thorn, SEC’in Ethereum’un kendisinin bir menkul kıymet olmadığına ancak stake edilmiş ETH’lerin (stETH) menkul kıymet olduğuna karar vermiş olabileceğini tahmin ediyor.

“SEC’in Ethereum ETF’lerine ilişkin fikir değişikliği spekülasyonları doğruysa, sanırım SEC ETH konusunda bir ayrım yaptı. Tahminlerime göre SEC ETH’nin kendisinin menkul kıymet olmadığını ancak stake edilmiş stETH’nin ise menkul kıymet olduğunu düşünüyuor.

Bu, çeşitli davaların yanı sıra çeşitli soruşturmalarıyla ilgili raporlarla da bir şekilde uyumlu olabilir ve belki de SEC’in daha önce belirttiği/tartıştığı görüşlerini korurken Ethereum ETF’lerini onaylamasına olanak tanıyabilir.

(bu durumda ve belki de başka nedenlerden dolayı, SEC’in ETF’lerin ellerindeki ETH’yi stake etmelerini yasaklamasını beklersiniz)”

Ethereum yazım esnasında 3,654 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail