HaberlerKripto ParaXRP

SEC Komiseri ABD’deki Kripto Para Düzenlemeleri ve Ripple Davası Hakkında Konuştu!

Yasal belirsizlikler kripto dünyasındaki inovasyona zarar veriyor.

Bitcoin ve kripto paralar gündemimize girdiği günden itibaren regülasyon haberleri paylaşıyoruz. Regülasyon beklentilerinin büyük bir kısmı da ABD’den geliyor. Kripto paralar konusunda mevcut yasal belirsizlikler bir kısım yatırımcıyı tedirgin etse de, kripto paraların doğası gereği hiçbir regülasyona tabi olmaması gerektiğini savunanlar da var.

ABD’deki bu yasal düzenleme boşluğu nedeniyle oluşan belirsizlik, kripto paralar üzerinde devamlı bir tehdit olarak varlığını sürdürüyor.

SEC Komiseri Hester Peirce ABD Ticaret Odası tarafından düzenlenen bir etkinlikte, “SEC’de dijital varlık düzenlemesinin geleceği” konulu konferansta konuştu. Kripto paralar üzerindeki belirsizlikle ilgili konuşan Peirce, endişelerini dile getirdi.

Peirce, ABD’nin kripto para düzenlemelerine yönelik yaklaşımının “inovasyona” zarar verdiğini düşünüyor. Hatta bu alanda yeniliklerin ABD hükümetlerinin politikaları nedeniyle ülke dışına itildiğini aktarıyor.

“Çok yavaş olduğumuz ve bazı konularda esnek olmadığımız için birçok yeniliği ABD dışına ittik, aksi takdirde hepsi bizim olacaktı.”

SEC’in Ripple’a açtığı davayı da yorumlayan Peirce şunları aktardı:

“Kayıt ihlalleriyle ilgili bir dizi yaptırım eylemi getirdik. Bence bu alanda daha fazla netlik sağlamamız gerekiyor.”

Peirce’nin açıklamalarına bakıldığında bu konuda tek suçlunun Ripple olmadığı, bu alandaki yasal düzenleme eksikliği ve belirsizlik nedeniyle insanların mağdur edildiği gibi bir anlam da çıkarılabilir.

Kurumsal yatırımcıların bir çoğunun kripto pazarına girmemesinin veya varlıklarının sınırlı bir bölümüyle girmelerinin en temel nedenini yasal belirsizlikler oluşturuyor.

Bitwise’ın yakın zamanda yaptığı bir ankette yatırım danışmanlarının kripto paralardan uzak durmasının en önemli nedenleri arasında “yasal belirsizlikler” olduğu sonucuna varılmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu