BitcoinHaberler

SEC Komisyon Üyesi: “Bitcoin’e (BTC) Olan Kurumsal İlgi Regülasyonları Hızlandırabilir”

Kurumsal yatırımcı dalgası arkasından yasal düzenleme getirebilir.

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi yatırımcıları sevindirse de, olayın bir de Hükümetlere bakan yönü var. Bitcoin ve kripto alanında düzenlenmemiş ve muğlak kalmış bir çok alan var.

Bu kadar fazla kurumsal yatırımcının, bankaların hatta devlet dairelerinin bu alana yönelmesi daha fazla yasal düzenleme yapılmasını zorunlu kılar mı?

Kripto paralara olan yakınlığı nedeniyle “Kripto Anne” olarak anılan, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkilisi Hester Peirce Reuteurs’a verdiği röportajda bu konuyu değerlendirdi.

Peirce; Tesla, BNY Mellon, Mastercard gibi büyük şirketlerin kripto varlıkları benimsemeleri nedeniyle kripto para birimlerine yönelik düzenlemelerin daha fazla netliğe kavuşturulması gerektiğini düşünüyor. Yeni yönetimin kripto paralara yeni bir bakış açısıyla yaklaşacağını uman Peirce, acilen kripto paralara yönelik düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu ifade ediyor.

“Büyük şirketlerin bu alana yönelmesi bize acilen daha fazla netlik sağlamak için önlem almamız gerektiğini hatırlatıyor.”

Kripto paralara yönelik yasal düzenleme yapılması ilk bakışta ürkütücü görünse de, küçük yatırımcıyı korumaya yönelik yapılacak yasal düzenlemelerin sektörün daha sağlıklı büyümesine yardımcı olacağı düşünülüyor. Burada önemli olan husus yapılacak yasal düzenlemelerin kripto varlıkların özüne ve varoluş amacına zarar vermeden belirli bir çerçeveye oturtulabilmesi olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu