HaberlerXRP

SEC Köşeye Sıkıştı, Ripple’ın Bu Hamlesi Davanın Seyrini Değiştirebilir!

SEC'te kazan kaynıyor. Kripto para ticaretlerini açıklamak istemiyorlar.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) ile Ripple şirketi arasındaki devam eden hukuksal süreçte ipler geriliyor.

Ripple, SEC çalışanlarının XRP varlıkları ile Bitcoin ve Ethereum işlemleri hakkındaki bilgilerin anonim veya toplu bir biçimde açıklanmasını istemişti. Bu istek SEC tarafından kabul edilmeyince Ripple, bilgilerin açıklanması için 27 Ağustos’da mahkemeden talepte bulundu.

İlgili Haber  Ripple'dan Karşı Hamle: SEC Çalışanlarının Ne Kadar XRP'si Var?

SEC, çalışanların ticaret bilgilerinin açıklanmasının mahremiyete müdahale olacağından bahisle Ripple’ın bu talebinin reddedilmesini istedi.

SEC avukatı Pascale Guerrier, Ripple’nın bu talebi ile ilgili ”toplu olarak bile olsa, bu talep SEC çalışanlarının özel mali işlerine haksız bir müdahaledir” şeklinde savunmada bulundu.

SEC, toplu verilerin açıklanmasının çalışanların etik kurallara olan güvenini etkileyebileceğini de belirterek:

Ripple’ın bu ifşa ile elde etmek istediği yarar ile SEC çalışanlarının çıkarlarını karşılaştırıldığımızda, mahremiyet daha ağır basıyor. Bu nedenlerle Ripple’ın talebi reddedilmeli.

Ripple’ın bu hamlesi basit bir talep gibi görünmüyor. Zira SEC XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia ederken, SEC çalışanlarının XRP ticareti yaptığı ortaya çıkarsa, geçmiş yıllarda yapılan işlemlerden dolayı Ripple’ı suçlamanın yersiz olduğunu kanaatine ulaşılabilir. Ripple bu verilerde isteği kayıtlara ulaşırsa; “SEC çalışanları bile “XRP’yi kayıtsız menkul olarak değerlendirmeyip” ticaretini yaptılar, bu da dava konusu işlemlerin hukuki öngörülebilirlik ilkesi çerçevesinde yasal olduğunu ortaya koymaktadır.” savunmasını yapabilir.

Mahkemenin Ripple’ın talebiyle ilgili nasıl bir karar vereceği merakla bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu