HaberlerXRP

SEC Köşeye Sıkıştı, Ripple’ın Bu Hamlesi Davanın Seyrini Değiştirebilir!

SEC'te kazan kaynıyor. Kripto para ticaretlerini açıklamak istemiyorlar.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) ile Ripple şirketi arasındaki devam eden hukuksal süreçte ipler geriliyor.

Ripple, SEC çalışanlarının XRP varlıkları ile Bitcoin ve Ethereum işlemleri hakkındaki bilgilerin anonim veya toplu bir biçimde açıklanmasını istemişti. Bu istek SEC tarafından kabul edilmeyince Ripple, bilgilerin açıklanması için 27 Ağustos’da mahkemeden talepte bulundu.

İlgili Haber
Ripple'dan Karşı Hamle: SEC Çalışanlarının Ne Kadar XRP'si Var?

SEC, çalışanların ticaret bilgilerinin açıklanmasının mahremiyete müdahale olacağından bahisle Ripple’ın bu talebinin reddedilmesini istedi.

SEC avukatı Pascale Guerrier, Ripple’nın bu talebi ile ilgili ”toplu olarak bile olsa, bu talep SEC çalışanlarının özel mali işlerine haksız bir müdahaledir” şeklinde savunmada bulundu.

SEC, toplu verilerin açıklanmasının çalışanların etik kurallara olan güvenini etkileyebileceğini de belirterek:

Ripple’ın bu ifşa ile elde etmek istediği yarar ile SEC çalışanlarının çıkarlarını karşılaştırıldığımızda, mahremiyet daha ağır basıyor. Bu nedenlerle Ripple’ın talebi reddedilmeli.

Ripple’ın bu hamlesi basit bir talep gibi görünmüyor. Zira SEC XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia ederken, SEC çalışanlarının XRP ticareti yaptığı ortaya çıkarsa, geçmiş yıllarda yapılan işlemlerden dolayı Ripple’ı suçlamanın yersiz olduğunu kanaatine ulaşılabilir. Ripple bu verilerde isteği kayıtlara ulaşırsa; “SEC çalışanları bile “XRP’yi kayıtsız menkul olarak değerlendirmeyip” ticaretini yaptılar, bu da dava konusu işlemlerin hukuki öngörülebilirlik ilkesi çerçevesinde yasal olduğunu ortaya koymaktadır.” savunmasını yapabilir.

Mahkemenin Ripple’ın talebiyle ilgili nasıl bir karar vereceği merakla bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Bu işi xrp biraz daha kurcalasa işin içinden sadece SEC değil ETH kurucuları BTC kurucuları da çıkar.

Gats

İşin bi de şu boyutu var sec çalışanları davanın gidişatı boyunca fiyatı manipüle edip al sat yaparak haksız kazanç sağlamış olabilir eğer böyle bir şey ortaya çıkarsa sec in itibarı sıfırlanır demek ki her şey hikaye aslolan piyasa manipülötörlüğü ve mağdur olan binlerce yatırımcı

mnbvb13

Bu iş iyice oyuna döndü…


Başa dön tuşu